Почалось! «Московському патріархату нема що робити в Україні», – Клімкін

Московський патріархат Української православної церкви заснований на порушенні канону і узурпації, і йому нічого робити на території України.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своїй колонці на «Українській правді».

Зокрема, у ній міністр аналізує документи Вселенського патріархату зі статті «Вселенський престол і Українська церква».

«РПЦ і УПЦ Московського патріархату усі роки незалежності звинувачували Київський патріархат у розкольництві й неканонічності. Прихильники Київського патріархату заперечували ці звинувачення, але, наскільки я пам’ятаю, ніколи не заперечували самого права голосу Московського патріархату в українських справах», – зазначив дипломат.

За словами очільника МЗС з цього виходить, що УПЦ МП нема що робити в Україні.

!Тепер же виходить, що Московському патріархатові взагалі нічого робити в Україні, бо це канонічна територія Вселенського патріархату, а УПЦ МП з історичної точки зору заснована на порушенні канону і є результатом узурпації»,
– наголосив Клімкін.

Окрім того, він запевнив, входження до помісної церкви буде виключно добровільним, а прихожани кожної парафії визначатимуть, до якого патріархату вона належатиме.

«А забезпечити мир і злагоду, поставити хрест на проблемах минулого може тільки єдина помісна автокефальна Українська православна церква, яка збере під своїм омофором усіх православних України, не поділяючи їх на «московських», «київських» чи нинішніх автокефалів», – наголосив Клімкін.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.

На початку вересня Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві.У РПЦ це панічно розкритикували, назвавши «вторгненням на канонічну територію Московського патріархату». Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Пізніше стало відомо, що Предстоятель Української православної церкви московського патріархату Онуфрій відмовився від зустрічі у Києві з екзархамиКонстантинопольської церкви. Також в УПЦ МП виступили з вимогою, аби константинопольські повірені покинули «канонічну територію» їхньої церкви.

канал «24»