За інформацією: Суспільне Вінниця.
У кропивницькій маршрутці водій ображав дитину з інвалідністю. Фото: Суспільне Кропивницький
У Кропивницькому звільнили з роботи водія, який ображав дитину з ознаками інвалідності та намагався її вигнати з маршрутки №77. Подія сталась минулого тижня.
26 січня у Facebook розповсюдили інформацію про те, що у Кропивницькому на зупинці біля автовокзалу №2 у маршрутку зайшов хлопець з ознаками інвалідності. Він пред’явив посвідчення та сів на вільне місце. Після цього водій почав лаятись на нього, що той не платить. У ситуацію втрутився пасажир, він оплатив проїзд дитині. Однак водій викинув ці гроші на вулицю і почав кричати, щоб він платив або виходив.
У маршрутці була Наталія Казарина. Вона розповіла Суспільному, хлопець почав виходити з автобуса, але вона його зупинила, й сказала водієві, що у такому разі вийдуть усі пасажири. Їм доведеться повернути гроші за проїзд. В автобусі були приблизно 17 людей, вони почали виходити, забираючи свої гроші. Наталія сфотографувала водія, потім хотіла допомогти хлопцеві: "Чи, можливо, дістатись до місця, куди він їхав, чи просто поговорити, але коли я вийшла з маршрутки, його ніде не було".
Про скандал у громадському транспорті дізнались з соціальних мереж, говорить начальник міського управління розвитку транспорту та зв’язку Віктор Житник. Приватній фірмі-перевізнику "Паритет Сервіс", яка обслуговує цей маршрут, доручили звільнити водія.
"Ще минулої п'ятниці я дав доручення, що таких водіїв потрібно звільняти з роботи. У мене є офіційний наказ, з 29 січня цей чоловік більше там не працює".
Чи пішов водій з посади за власним бажанням, чи його звільнило підприємство – нині невідомо. Директорка підприємства Маргарита Білобородова на телефонні дзвінки та повідомлення не відповідає.
"Мені соромно за вчинок чоловіка"
Дружина водія Тетяна, яка з етичних міркувань відмовилась називати своє прізвище, у коментарі Суспільному розповіла, що їй соромно за вчинок чоловіка. Зі слів жінки, вони з чоловіком пенсіонери, виховують 12-річну онуку напівсироту. Робота водієм маршрутки була для нього додатковим заробітком.
"Мій чоловік був водієм маршруток №4, №8, №55, потім їздив на 77 маршруті. Йому вже 64 роки і працювати за таким графіком важко. Я не знаю, що саме трапилось у маршрутці, бо не була там присутня. Але можу сказати, що він не агресивний. На цю тему чоловік не хоче зі мною розмовляти. Я взагалі про цей випадок дізналась з соцмереж. Я йому сказала, що в даній ситуації винуватий тільки він. Нині я дуже хотіла б розшукати цю дитину та її батьків і попросити у них вибачення".
Звільнення з роботи не розв'язує питання ставлення водіїв до пасажирів, вважає Людмила Шукрута – керівниця громадської організації "Серце матері", яка опікується дітьми з інвалідністю. Говорить, такі випадки у Кропивницькому непоодинокі.
"Треба виховувати не тільки водії маршруток, а самих працівників підприємств-перевізників. Якщо вони отримали ліцензію, то повинні чітко дотримуватись правил перевезення пасажирів. Я взагалі не користуюсь цим транспортом, бо не можу туди зайти через високий поріг. Але думаю, що ті "жовті маршрутки" треба відправляти на кладовище. До них дуже багато питань: це і хамство водіїв, куріння в салоні, лайка під час спілкування. І нульова культура та толерантність до людей з інвалідністю".
Зі слів Віктора Житника, у Кропивницькому право на пільговий проїзд у маршрутках мають люди першої та другої груп інвалідності.