Херсонщина і ЗАЕС: про що ще говорив міністр енергетики Галущенко під час візиту на Полтавщину

За інформацією: Суспільне Полтава.

Суспільне Полтава

Підготовка до опалювального сезону, відновлення енергосистеми, ситуація на Запорізькій атомній електростанції та енергетична стратегія на майбутнє. Про це 10 серпня під час робочої поїздки на Полтавщину розповідав міністр енергетики України Герман Галущенко. Подробиці – у матеріалі Суспільного.

Підготовка до опалювального періоду

За словами міністра енергетики, є кілька напрямів підготовки до опалювального сезону. Один із них – це відновлення зруйнованих унаслідок обстрілів об'єктів. Як пояснив Герман Галущенко, до наступної зими можливо відновити 1,7 гігават у системі. Іще один напрямок у підготовці – це планові ремонти.

«Тобто ми за рахунок планових ремонтів виходимо на підготовку такого обсягу устаткування і відповідно такого обсягу генерації і можливості передачі цієї електроенергії. Далі ми говоримо про те, що додатково ми маємо додати. Плюс ми теж додатково уже додали, не хочу говорити де, додаткові мегавати в енергосистему. Це нова генерація – це вітер, це сонце, це газотурбіни. Це те, чого не було в енергосистемі минулого року», – розповів міністр енергетики України Герман Галущенко.

Відновлення енергосистеми на Херсонщині

У Херсонській області унаслідок підриву Каховської ГЕС було затоплено багато об'єктів обленерго. Нині реалізують програму із заміни устаткування. Роблять це за гроші держави та за рахунок обладнання, яке надають партнери. Завершити роботи планують до початку опалювального сезону, розповів Герман Галущенко.

«Якщо умовно брати усі населені пункти на нашій частині, то можна говорити, що десь 80 % відновлено. Тут важко рахувати у відсотках. Чому? Тому що є населені пункти, у яких проживають умовно 10 людей. Є населені пункти, де вони фактично є, але людей немає. Основна проблема, що нам не дають відновлювати і там постійні обстріли. Там часто відновлюється, а вони (російські військові – ред.) знову руйнують».

Ситуація на ЗАЕС

10 серпня Запорізька атомна електростанція втратила живлення з основної зовнішньої лінії електропередачі напругою 750 кВ. Про це йдеться у Telegram «Енергоатома». За словами Галущенка, це остання лінія, яка з’єднує станцію з українською енергосистемою. Він додав, що ще є резервна лінія, яка поки що і постачає електроенергію.

«Це дуже близько до блекауту. Якщо це відбудеться, це буде восьмий блекаут Запорізької атомної електростанції. Не тільки ми, а й МАГАГЕ про це говорили, ми сподіваємося, що системи безпеки будуть відповідним чином працювати. Мова про дизельні генератори, які мають забезпечити постачання електроенергії. Вони усі у робочому стані. Це Україна забезпечувала. Але питання у тому, що коли станція на дизельних генераторах в умовах обстрілів, то є ймовірність раптового влучання снаряду в дизельний генератор. Ми вже занурилися в ядерний інцидент. Відповідно це аварія. І тоді уже будуть відповідні наслідки».

Відновлення енергетики на тилових та деокупованих територіях

Складність відновлення енергетики на деокупованих територіях полягає у замінованості територій, пояснив міністр. За його словами, бригади не можуть рухатися швидше, ніж розмінують території.

Стримують відновлення на деокупованих та прифронтових містах також російські обстріли.

«Ворог, коли бачить наші бригади, які виходять працювати і відновлювати, вони починають предметно по них бити. Бити як артилерією, так і дронами, скиданням гранат. На жаль, у нас великі втрати наших енергетиківа саме на Херсонщині»

Енергетична стратегія

У майбутньому генерацію хочуть децентралізувати, розповів міністр. Це частина енергетичної стратегії на майбутнє. За словами Германа Галущенка, це відповідь на атаки російської армії.

«Чому це важливо? У нас були ситуації, коли через атаки були зруйновані лінії електропередач. І ми в один період часу могли б виробляти електроенергію у певній частині країни, але там не було споживання на цей обсяг генерації. У той час паралельно у нас був дефіцит генерації у тих регіонах, де велике споживання. Тому децентралізація важлива, бо це є локальна генерація. Крім того, у нас є плани щодо встановлення газотурбінних установок на Полтавщині. Думаю, ми їх реалізуємо найближчим часом»

Новости Украины | Последние новости Украины