«Мій телефонний друг»: як в Україні борються зі самотністю під час пандемії COVID-19

Довготривала пандемія COVID-19 не лише висвітлила проблему самотності, а й загострила її. Виходити на вулицю та зустрічатися зі знайомими — досі ризиковано для багатьох людей, адже новий вірус нікуди не зник та все ще становить загрозу. У зоні ризику опинилися літні люди, які на тривалий час опинилися на самоті. Аби подолати такі «побічні ефекти» карантину, в Україні запровадили проєкт дружньої підтримки та інформування людей — «Мій телефонний друг».

Як розповіла 032.ua представниця ініціативи Поліна Гоч, у Львівській області до проєкту долучилося 179 волонтерів. Більша частина з них наразі проходить онлайн-навчання. Окрім цього, на Львівщині зареєструвалося 22 бенефіціара — саме так називають підопідчних проєкту. Зазвичай, це люди літнього віку, люди з інвалідністю чи люди з малозабезпечених сімей. Із бенефіціарами спілкуються волонтери — молоді люди, які пройшли спеціальне навчання. Вони можуть поінформувати людину про ситуацію з коронавірусом, допомогти з порадою чи просто вислухати її і поговорити на цікаву тему.

Фото ілюстративне, надане 032 представниками проєкту «Мій телефонний друг»

Схожа ініціатива у Великій Британії вже зібрала 250 тисяч волонтерів, що підтримують людей віком від 60 років, які почуваються самотніми під час карантину. І в Україні Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Українська Волонтерська Служба (УВС) вирішили взяти успішний приклад за основу й реалізувати проєкт «Мій телефонний друг».

«Як і волонтеру, так і підопічному основна користь від телефонного волонтерства — це спілкування з живою людиною. Волонтер інформує свого телефонного друга актуальними новинами про пандемію, засоби безпеки та карантинні обмеження. Окрім того, він прокачує комунікативні навички та набирається досвіду спілкування з різними людьми. А ще для багатьох це перший досвід волонтерства. І як на мене досить успішний. Для бенефіціара головний плюс — це емоційна стабільність, адже у людини, яка перебуває в ізоляції та втрачає зв’язок з суспільством, у першу чергу, страждає ментальне здоров’я. Тому такі розмови дуже допомагають тримати зв’язок із соціумом», — зауважила менеджерка проєкту «Мій телефонний друг» Єлизавета Бончужна.

Якщо вам або близькій вам людині може бути цікавим регулярне спілкування телефоном з молодою людиною, яка поділиться корисною інформацією або просто складе компанію, зверніться на гарячу лінію за номером 0 800 202 147 (з понеділка по п’ятницю з 12:00 до 20:00). Щоб стати телефонним волонтером в Україні, потрібно зареєструватися на платформі Мій телефонний друг та ознайомитися з інформацією і порадами від експертів проєкту.

Партнерами проєкту вже стали Міністерство молоді та спорту, cоціальні служби, молодіжний рух U-Report та багато інших організацій. Проєкт реалізовано в рамках національної кампанії солідарності ЮНІСЕФ та за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте також: Як замовити ліки в інтернеті через сайт Liki24.com: покрокова інструкція

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины