На Хмельниччині двоє дітей випали з вікна

Серед дорожньо-транспортних пригод, побутових опіків та інших нещасних випадків, що можуть статися із малечею, зростає і кількість випадків травматизму внаслідок випадінь дітей із вікон.

Під час карантину, коли вікна відкривають для провітрювання приміщень, зростає й кількість нещасних випадків, особливо серед дітей віком від 1-го до 6-ти років.

На території області зафіксовано 2 випадки травматизму внаслідок випадінь дітей із пластикових вікон, що були оснащені москітними сітками.

Нагадаємо:У Хмельницькому 2-річний вихованець дитсадка випав з вікна: малюк у реанімації

У м. Дунаївці – 8-річний хлопчик випав за місцем проживання 

З появою пластикових вікон, що оснащені москітними сітками, у дорослих людей склалася не відповідаюча реальності уява достатньої зачиненості та захищеності приміщень для можливості самостійного перебування в них дитини. З метою попередження нещасних випадків необхідно дотримуватись елементарних правил безпеки:

  •  не привчайте дитину стояти на підвіконні навіть у вашій присутності, навіть якщо вікно зачинено. Поясніть дитині, що не можна на підвіконні гратися, і чому (в доступній для дитини цього віку формі).
  • не залишайте вікна відкритими (навіть якщо на вікнах встановлені москітні сітки), якщо вдома маленька дитина. Москітні сітки не призначені для захисту від падінь, а, навпаки, сприяють трагедії, бо дитина відчуває себе в безпеці, спираючись на неї, як на вікно. Роз’яснюйте це своїй дитині.
  •  не ставте біля вікон меблі та інші предмети, які можуть допомогти дитині залізти на підвіконня. Винесіть з кімнати всі меблі (предмети), які дитина зможе пересунути самостійно до вікна. Інколи буває достатньо кількох секунд, аби малюк відчинив вікно та випав.
  •  ніколи не кричіть на дитину, яка вже залізла на підвіконня та дивиться вниз. Крик може її налякати і спричинити падіння! Треба спокійно покликати дитину, спонукавши підійти до вас, зацікавити її.
  •  обов’язково встановіть спеціальний фіксатор (блокуючий замок, ручку з ключем) на вікно, що дозволяв би відкривати створку в режимі провітрювання, але блокував її повне відкриття. Надійно ховайте ключ блокіратора від своєї дитини.
  • по можливості встановіть решітки на вікна. Просвіт між прутами не повинен перевищувати половини поперечного розміру голови дитини (не більше 10 см). Однак пам’ятайте, що, на випадок пожежі, решітка повинна відкриватися на наважках, і замикатися навісним замком, ключ від якого треба зберігати високо над підлогою (щоб не добрався ваш малюк), але недалеко від відповідного вікна (щоб у разі пожежі довго не шукати).
  • не підходьте близько до відкритих вікон, до бортиків балконів, коли тримаєте дитину на руках. Ви можете спіткнутися, дитина може різко смикнутися на руках, що може також призвести до трагедії.

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины