За інформацією: Суспільне Полтава.
Суспільне Полтава
На Полтавщині за умовами програми "Грант для ветеранів" вісім учасників бойових дій отримали виплати на відкриття власного бізнесу. На це надають до 1 мільйона гривень із державного бюджету.
Як отримати гроші за програмою "Грант для ветеранів"
Програма у рамках проєкту "єРобота" діє з квітня 2023-го року. Ветерани війни та члени їхніх сімей можуть отримати гроші на відкриття власного бізнесу. Розмір гранту – від 250 тисяч до 1 мільйона гривень. За ці гроші можна, зокрема, орендувати приміщення, купити обладнання чи оплатити рекламу. Про це Суспільному розповіла директорка обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.
Умови отримання та суми грантів за програмою. Суспільне Полтава
"Достатньо зайти в "Дію", "єРобота", сформувати заявку, розрахунок бізнес-плану, підписати і відправити для обробки. Створюємо відеофільм: три уроки, як це зробити покроково, з роз’ясненням, зараз цей фільм в монтажі", ― каже Катерина Клавдієва.
Загалом на Полтавщині на отримання гранту подали 16 заяв. Вісім учасників бойових дій вже отримали виплати.
Магазин, який відкрив ветеран з Полтавщини Мирослав Муха. Суспільне Полтава
Досвід ветеранів із Полтавщини
250 тисяч гривень отримав від держави у рамках програми Олег Гармаш з Білицької громади. Чоловік служив у війську 2014-го та 2015-го, воював на Луганщині. Нині на новому обладнанні переробляє гілки та листя. Цю сировину продасть для опалення котлів чи печей. Олег Гармаш Суспільному розповів:
"Гілкоподрібнювач коштує 79 тисяч, щипоріз – 31 тисячу. І "Газель" ― 136 (тисяч гривень – ред.), якщо я не помиляюсь. Сама ідея була відходи перетворити в доходи. У нас є вже домовленість з селищною радою про те, щоб не вивозили на полігон. Вони будуть привозити в зазначене місце. Я буду його потім переробляти".
Олег Гармаш працює із новим обладнанням. Суспільне Полтава
Підприємець та учасник бойових дій Мирослав Муха відкрив магазин будівельних матеріалів у Кременчуці. Він воював в зоні АТО до 2015-го року, зокрема, у місті Донецьк, а також у Слов’янську та Дебальцевому. Грантову допомогу від держави йому погодили через місяць після подачі документів, каже підприємець.
"Я отримав грант "Власна справа" на 250 тисяч і ветеранський на 250. Там було в мене прописано: на торговельне обладнання, на закупівлю товару, на маркетингові послуги і на ліцензію для робочих місць, плюс оренда. Намалював собі такий план, що за 5 років я відкрию п’ять магазинів. В принципі, я йду за планом", ― каже Мирослав Муха.
Підприємець Мирослав Муха. Суспільне Полтава
Грант 500 тисяч гривень отримала і дружина Мирослава. Подружжя працевлаштувало п’ять людей.