Озброєння, амуніція російських військових та перші «Shahed»: що ще зібрали у музеї Кременчука

За інформацією: Суспільне Полтава.

Лялька з ТЦ «Амстор». Суспільне Полтава

Музей Володимир Поляков заснував з початком російсько-української війни. Експонати збирав самостійно, коли служив у зоні антитерористичної операції, а ще передавали інші бійці.

Перші експонати, пов’язані з повномасштабним вторгненням, у музеї з’явилися орієнтовно на початку березня минулого року.

Ця експозиція почалася із цієї каски, яку мені вислав майор Ігор Пугач. З 24 на 25 лютого він зі своїм спецпідрозділом Національної гвардії зупинив "орківську" колону біля Харкова. Передав мені цю каску і сказав: "Дядьку Вово, ви бачите, ми їх били і будемо бити надалі". На жаль, він загинув там же, під Харковом.

Уламки шахедів якими «били» по Кременчуку. Суспільне Полтава

Нині серед експонатів захисні "їжаки", частини озброєння та особисті речі українських військовослужбовців, зокрема, полеглих.

Батьки, дружина, хлопці, які воювали з ними, попросили, щоб цих хлопців тут була форма. Тут бронежилети, каски, речі особисті, рпскиРПС – ремінно-плечові системи.

Також є речі російських військових. За словами Володимира, вони готувалися до війни проти України.

Бачите їхній шолом. Сіточка, воно продувається, воно "дихає".

Одяг українських військових. Суспільне Полтава

Експонати до музею привозять волонтери та воїни. До того, як зброя потрапляє у музей, її перевіряють.

Ось це по Кременчуку прилітає. Ось такі речі. Це ж "Shahed". Перший "Shahed Герань-1" маленький. Цей уже більший "Герань-2". Це нова "Герань", у якої утричі більша швидкість, страшніше.

Є у музеї і парашут льотчика з Полтавщини Вадима Ворошилова на позивний "Karaya".

Коли Вадим виконував бойове завдання, його літак був пошкоджений. Це обличчя у нього у крові. Зустрічалися, він каже: "Дивлюсь, під мною розташоване місто, вогники. А літак вже не керується практично. Я тільки вліво зміг його приймати, падаючи. Коли побачив, що там немає міста, тоді я тільки катапультувався". Катапультувався він на ось цьому парашуті. До речі, парашут був пошкоджений. Ось цей парашут на фотографії.

Парашут Вадима Ворошилова. Суспільне Полтава

За словами Володимира Полякова, експозицію відвідало близько 6000 людей. Здебільшого це школярі та студенти.

Іноді просто мовчки йдуть, тому що те, що вони побачили і почули для них дуже важливо і їм потрібно це якось усвідомити. Більшість каже: "Дякуємо за те, що ви даєте нам можливість побачити цю війну, даєте можливість доторкнутися до неї і зрозуміти, як важко там бійцям".

Найціннішим експонатом Володимир вважає ікони, які написані на бронеплиті.

Це, мабуть, єдине місце, де ви можете побачити не просто ікони розписані на бронеплитах, а ікони простріляні "орківською" кулею. Бачите, кров тиче з руки Ісуса Христа, а тут Покрова прострелена.

Експонати в музеї військової історії Кременчука. Суспільне Полтава

Окреме місце у залі виокремили для речей із торговельного центру "Амстор", у який торік влітку влучила російська ракета. Тоді загинули 22 людини.

Ось там "Comfy.ua" бачите? Ось ці літери ми встигли зібрати. Візок забрали. Цю дівчину поставили як тінь тих, хто зайшов, але більше ніколи не вийде з цього "Амстору". Ось тут, коли я з дітьми проводжу екскурсію, я їм завжди показую цю ляльку. Кажу, що не знаю чи вона посивіла від страху, але обличчя у неї обгорівше. Я кажу, що це символ того, що "орки" вбивають ваше дитинство, "орки" вбивають вашу юність.

Скільки експонатів зібрано у залі Володимир не знає. Однак, каже, місця для нових уже бракує.

Новости Украины | Последние новости Украины