У ніч на 29 жовтня в Україні переведуть годинник на зимовий час.
Щоосені Україна переходить на зимовий час, а навесні – на літній. Такі переходи завжди сприймаються болісно, а про їхню необхідність точаться дискусії. Ми розібралися, коли переводити годинник на зимовий час і навіщо це робити.
Коли переводять годинник на зимовий час
Перехід на зимовий час 2023 року проводиться, як і щороку, в останню неділю жовтня. У 2023 році це 29 жовтня о 4:00. Стрілки годинника переводять за традицією проводять у вихідний день, щоб у працюючих людей був день на адаптацію.
Куди переводити годинник на зимовий час
Перехід на зимовий час передбачає переведення стрілок годинника на 1 годину назад. Тобто о 4:00 годинник потрібно буде перевести на 3:00. Це означає, що вранці 29 жовтня ми спатимемо на 1 годину довше.
Відео дня
Сучасна техніка (комп’ютери та смартфони) переходять на новий час автоматично, але кнопкові телефони та механічний годинник потрібно буде переводити вручну. У розкладі транспорту час відбуття та прибуття буде вказано з урахуванням переведення годинника
Перехід на зимовий час і літній час — за і проти
Перший переведення стрілок годинника на 1 годину назад вдумали взимку у Великій Британії в 1908 році. Економісти вважали, що це допоможе заощаджувати електроенергію. У США перехід на літній та зимовий час запровадили в 1918 році, а невдовзі практика поширилася Європою, Австралією та Близьким Сходом.
В Україні переведення годинників проводиться усі роки незалежності. При цьому зимовий час вважається природним. Щодо переведення стрілок є різні думки. Прихильники впевнені, що такий перехід економить електроенергію та енергоносії. Противники вважають, що це призводить до порушення біоритмів людини і погіршення здоров’я.
Джерело: УНІАН