За інформацією: Суспільне Полтава.
Суспільне Полтава
На Полтавщині 2023-го з першої спроби склали практичний іспит з водіння майже 8 300 людей. Це майже 40% від загальної кількості. Про це Суспільному розповів начальник регіонального сервісного центру МВС Віталій Бондаренко. За його словами, нині на складання екзамену є не три спроби, як раніше, а необмежена кількість, однак протягом двох років.
Що змінилось при складанні іспиту з водіння
Відтепер практичні іспити з водіння можна складати необмежену кількість разів протягом двох років.
Хлопець проходить практичний іспит з водіння. Суспільне Полтава
"До цього кількість спроб була обмежена – три спроби. Якщо кандидат у водії протягом двох років не складе іспит з практичної підготовки, йому потрібно буде заново пройти навчання у навчальному у закладі за теоретичною та практичною частиною.У разі, якщо кандидат не складе теоретичний або практичний іспит, то наступний раз він буде перескладати через десять днів, не враховуючи день складання іспиту у сервісному центрі. Раніше було 5 днів", — каже начальник регіонального сервісного центру МВС Віталій Бондаренко.
Віталія з Полтави вже отримала права, нині приходить на додаткові заняття з водіння.
"Я хвилювалася, тому з першого разу у мене не вийшло, були нерви, але з другого разу я взяла себе в руки, і все вийшло. Тривога була від того, що у тебе є всього три спроби, це були нерви і дискомфорт. Нові правила, які зараз ввели, мені здається, дуже актуальні", — каже полтавка Віталія.
Скільки провели іспитів
Від початку 2023-го у сервісних центрах МВС Полтавщини провели понад 21 тисячу практичних іспитів, розповів начальник регіонального сервісного центру МВС Віталій Бондаренко. З них успішно склали понад 14 тисяч. З першої спроби практичний іспит склали майже 8 300 людей. 99 – не склали з третьої спроби.
Сервісний центр МВС у Полтаві. Суспільне Полтава
"У зв’язку з військовим станом проводиться складання тільки другого етапу практичного іспиту – по місту. Кандидат у водії повинен дотримуватися правил дорожнього руху і команд на виконання певних вправ, наприклад, про зупинку транспортного засобу, про виконання розворотів на маршруті", — розповів адміністратор регіонального сервісного центру МВС Павло Мірошниченко.
"Дані запроваджені зміни були пов’язані з досвідом європейських країн. Беручи до уваги досвід різних країн – є 10, є 20, до 30 днів – ми обрали такий шлях, як 10 діб. (відрізок між кожною спробою складання практичного іспиту з водіння – ред.). Щоб людина могла заново підготуватись і прийти успішно скласти іспит", — каже начальник регіонального сервісного центру МВС Віталій Бондаренко.