За інформацією: Суспільне Полтава.
Нинішній провулок Першотравневий отримав таку назву сто років тому. Суспільне Полтава
Назву "провулок Першотравневий" узвіз отримав у 20-х роках ХХ століття під час перейменування топонімів більшовиками, говорить краєзнавець Леонід Булава.
"Починається практично від тепер проспекту Віталія Грицаєнка, недавно Першотравневого проспекту, і проходить він через річечку, яка називається Стара Полтавка, або Полтавка, або Мазурівка. Там був місточок і виходив на Новомиколаївську вулицю, тепер вулиця Небесної Сотні", — повідомив краєзнавець Леонід Булава.
Провулок належить до старої частини міста, що утворилась у 40-х роках XVII століття.
"Це територія, яка називалась Нікольський, або Микільський яр. Цей ярок невеликий, він вів у бік нинішнього парку Перемоги. Такі круті дороги називаються узвозом. Названий цей узвіз Микольським, або Нікольський, як ми його знаходимо. Згадується ще з XVIII століття", — розповів краєзнавець Леонід Булава.
Місток через струмок на Миколаєвському узвозі. фото: Олександр Олексієнко
На узвозі стоїть один з найстаріших храмів Полтави – Свято-Миколаївський. Працівниця храму Євгенія Бабаніна каже, що треба повертати історичні назви топонімів.
"Коли підростає молодь, дуже важливо, щоб вона бачила україномовні історичні назви міст, сіл, в яких вона проживає", — вважає працівниця Свято-Миколаївського храму ПЦУ Євгенія Бабаніна.
Свято-Миколаївський храм. Суспільне Полтава
За нову назву для провулку можна буде проголосувати на платформі EDEM.
"Будемо готувати електронну платформу, куди загрузимо весь перелік вулиць з новими варіаціями, після чого буде тривати двотижневе голосування.Оскільки це буде історична назва, то ми побачимо на електронній платформі тільки де потрібно поставити галочку "Миколаївський узвіз", — розповіла фахівчиня "Інституту розвитку міста" Анна Воробйова.
За її словами, до четвертої черги увійшли назви, які стосуються радянської риторики, геоніми із невизначеним походженням назв та відкладені вулиці з попередніх черг.