Скільки разів ми зазвичай рятуємо чужі життя? Працівники аварійної бригади Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» – у середньому 10-17 разів на день.
І як ми часто без кави не уявляємо робочого дня, так наші «аварійники» не бачать робочої зміни без викликів на витоки газу.
Із чого ж починається робочий день відважних чоловіків? Зранку – медичне обстеження, моральна підготовка, позитив і налаштування на роботу. Дзвінок диспетчера – швидка реакція – і ось ми вже в аварійній машині вирушаємо за вказаною адресою.
Дорога минає непомітно. П’ять хвилин – бригада на місці події. Здається, мить – і хлопці зробили свою задачу. Уже після вдається розпитати майстра аварійно-диспетчерської служби Віктора Крутіліна, що ж трапилося: «Був виклик – запах газу біля під’їзду. Обстежили ввідний газопровід, різьбове з’єднання. Витік локалізували та усунули».
Про виконану задачу майстер розповідає скромно, без зайвих прикрас. Але запевняє: аварійно-диспетчерська служба реагує на всі виклики. Навіть, коли вже з досвіду є відчуття, що виклик пов’язаний більше з занепокоєнням пенсіонерів, наприклад, аніж із реальною небезпекою. Принцип роботи простий: приїхали, обстежили, заспокоїли.
«Аварійників» зустрічають з повагою. Доки ми записували коментар Віктора, з під’їзду вийшла мешканка, подякувала за роботу.
Спокійні та задоволені повертаємося на «базу». Тут уже можна трохи й поспілкуватися. Запитали, як фахівці відпочивають від роботи. Чоловіки майже одноголосно відповіли: «Рибалка». Щось у цьому є: після постійного контакту з людьми – нетривале усамітнення.
Працівники аварійно-диспетчерської служби Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» – різного віку. Однак поєднує їх гарна фізична форма. Фахівці налагодили систему: радо приймають до колективу молодих та енергійних, діляться з ними досвідом, навчають. Самі ж намагаються не відставати від юнацького запалу та оперативності дій. І не відстають.
Ніхто із нашої бригади жодного разу не думав змінити місце роботи, бо це – про постійні виклики, насиченість буднів та соціальну користь. «Аварійка» – те, що не набридає десятками років.
Дісталися до «бази»: тут усі необхідні умови, аби перевести подих. Кімната для відпочинку, кухня, душ, роздягальня… Хоча зазвичай на це не вистачає часу, і кімнати ці – більше для нічного чергування.
«Якщо говорити про Суми, тут три аварійні бригади. Я дуже ціную роботу наших фахівців і намагаюся організувати її максимально комфортно. Сумська філія «ГАЗМЕРЕЖІ» починається з «аварійників». Ці люди – основа, а в часи війни й на прикордонні – тим паче», – розповідає нам начальник аварійно-диспетчерської служби Андрій Івахненко.
Звичайно, кабінет Андрія – на «базі». Не в офісі за іншою адресою, начальник із бригадами – пліч-о-пліч.
Пліч-о-пліч і диспетчери. Цього разу нам пощастило познайомитися з Іриною Гришко. Жінка цілодобово приймає дзвінки. Швидко кооперує роботу, відправляє бригади на виклики. Спокій та гармонія – перше враження про Ірину. Чіткість, злагодженість дій та гострота розуму – те, що ми побачили в її роботі.
Час із аварійною бригадою вразив професійно вибудованою роботою. Вразив самовіддачею майстрів та готовністю допомагати.
Із перших днів війни, сьогодні, у безпечному районі міста чи п’ятикілометровій зоні «аварійка» Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» з вами. Вам є, на кого розраховувати. У разі небезпеки з газом – сміливо телефонуйте «104».