На цьому напрямку стоять 42 000 загарбників.
У ЗСУ прогнозують, що росіяни проводитимуть наступ до березня.
Наразі на Лимано-Куп’янському напрямку воюють 110 000 окупантів. Із них 42 000 перебувають на Куп’янському напрямку. До особового складу, який стоїть на цьому напрямку, входять, зокрема, угруповання «Захід», «Бєлгород», підрозділи трьох армій, а також зеки. Однак це угруповання не є новим, воно постійно діє на Куп’янському напрямку. Не усі із 42 000 окупантів беруть участь на передній лінії зіткнення. Серед них є підрозділи забезпечення, обслуговування, тилові підрозділи, ремонтно-відновлювальні батальйони, зв’язківці, медики тощо. Тривалість підготовки підрозділів Росія зменшила з трьох-чотирьох місяців до двох-трьох. Про це повідомив начальник пресслужби оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Ілля Євлаш.
«Склад їхній досить різноманітний. Звичайно, що це «Шторм-Z», «Шторм-V», так звані зеки. І досить часто серед цих загонів помічено, доповідає наша розвідка, що підтримується практика публічних каральних заходів, тобто розстріли перед строєм, досить жорстка дисципліна в цих підрозділах, аби залякати і тиснути на них, щоб ці так звані елементи армії йшли вперед на міни, виявляючи наші мінні поля, вогневі точки. Окрім того, там також беруть участь і інші підрозділи. Наприклад, щодо Харківщини, там в угруповання військ «Захід» входить і угруповання військ «Бєлгород», яку складають підрозділи 6-ї армії, 1-ї танкової армії, 20-ї армії. В склад входять танкові дивізії, мотострілецькі бригади, бойовий армійський резерв. Тобто така збірна солянка з досить багатьох підрозділів. Але я ще раз наголошую, що ці підрозділи, вони зберігаються там досить довгий час», — сказав Євлаш.
За словами Євлаша, кількість угруповання росіян не можна недооцінювати. Однак українські захисники дають їм відсіч, і наразі просування на Куп’янському напрямку у росіян немає. За інформацією Євлаша, Росія наступатиме до весни, до виборів, аби показати народу так звані «результати».
«Основна мета — це, звичайно, збереження цього наступу, потенціалу до виборів так званих у Росії, оскільки їм необхідно зараз показати, що так звана «спеціальна воєнна операція» іде по плану, що нібито все добре, всі хороші, але, звичайно, що після виборів їм доведеться дещо переглянути ці всі речі, оскільки це затребує надзвичайну кількість ресурсів, це потребує багато грошей, озброєння, амуніції, техніки», — пояснив Євлаш.
Зазначимо, вибори у Росії пройдуть із 15 по 17 березня.
Як писав UA-NEWS.in.ua, в Інституті вивчення війни зазначають, що дві російські армії, які стоять понад рік на Куп’янському напрямку, демонструють неспроможність вести широкомасштабні механізовані маневри.