Страхування для автовласників: які є різновиди

За законом кожен власник автомобіля в Україні повинен застрахувати своє рухоме майно. Ця вимога поширюється на будь-які машини, причому не тільки легкові, але й вантажівки. Якщо виявиться, що у власника немає страховки, йому доведеться сплатити штраф. Крім того, у випадку потрапляння в ДТП такому винуватцеві потрібно сплачувати всі збитки з власної кишені.

Страхування в Україні буває обов’язковим і добровільним. Перший тип поліса називається ОСЦПВ, або автоцивілка, його повинен оформити кожен, хто має у власності автомобіль. Зазвичай таку страховку оформлюють раз на рік, а потім, коли термін її дії спливає, купують заново. Вартість відрізняється залежно від типу й місця реєстрації транспортного засобу.

Автоцивілка як основний тип обов’язкового страхування

Документ, який підтверджує наявність страховки, входить до переліку необхідних, які мають бути в кожному автомобілі. Зараз зовсім не обов’язково показувати паперовий поліс, таку ж саму юридичну дію має й електронний. Головне – завчасно зберегти його на своєму смартфоні, щоб завжди мати доступ. На https://vuso.ua/ вартість страховки розраховують індивідуально для кожного клієнта.

Автоцивілка дозволить винуватцеві дорожньо-транспортної пригоди уникнути великих фінансових витрат на відшкодування збитків потерпілій стороні. Останній отримає до 160 тисяч гривень на ремонт свого авто та до 360 тис. грн на лікування, такі суми призначаються одній людині. Винна застрахована особа не отримує нічого, проте має можливість не сплачувати повну вартість.

Наявність поліса ОСЦПВ дозволить водіям оформити європротокол, якщо у разі аварії вони домовились між собою та немає потерпілих. Це документ міжнародного зразка, його заповнюють учасники пригоди. Наявність європротоколу дає можливість не викликати поліцію на місце аварії, а вирішити питання між собою, та потім відразу звернутися для отримання виплати.

Які ще є види страхування в Україні

Автоцивілка справді зручна, проте вона не покриває всі ризики, з якими може зіткнутися автовласник, тому не забезпечує повний фінансовий захист. Для того щоб отримати більше гарантій та уникнути великих витрат не тільки у випадку ДТП зі своєї вини, потрібно оформити страхування КАСКО. Це добровільний поліс, його відкривають лише за бажанням автовласника.

Ця програма передбачає отримання компенсації в таких випадках:

  • пошкодження внаслідок стихійних лих або третіх осіб;
  • викрадення машини;
  • повне знищення автомобіля з різних причин, окрім воєнних дій;
  • потрапляння в ДТП – тут уже не має значення, хто саме винен, у будь-якому разі власник поліса КАСКО отримає виплату.

Перелік ризиків може відрізнятися, адже для кожного автовласника можлива розробка індивідуальної програми. Водії України, які збираються їхати за кордон на власному авто, також оформлюють поліс «Зелена картка». Це міжнародний аналог ОСЦПВ, який діє на всій території ЄС та в деяких інших країнах, що приєдналися до цієї системи. Без нього можуть навіть не випустити за кордон.

Новости Украины | Последние новости Украины