В Опішнянській громаді на Полтавщині завершили будівництво укриття у ліцеї

За інформацією: Суспільне Полтава.

Суспільне Полтава

Понад два з половиною мільйона гривень витратили на будівництво нового укриття на території освітнього закладу в Опішнянській громаді, що на Полтавщині. Захисну споруду збудували силами працівників комунального підприємства.

Як розповів Суспільному голова громади Микола Різник, розмістять там майже пів тисячі школярів та працівників закладу. Також ним можуть скористатися і жителі громади.

У вересні в Опішні школярі відновлять навчання. Суспільне Полтава

"Займались по комп’ютеру, і це дуже складно, по-перше, дитині, бо вона не спілкується зі своїми однолітками, однокласниками, дуже сумувала за ними. І для батьків це також, бо кожен повинен бути вдома. Я спокійний за свою дитину, яка буде ходити до школи", ― говорить житель Опішнянської громади Михайло Чупін.

Із 1 вересня у цьому ліцеї відновлять офлайн навчання. На уроки в класах вийде майже пів тисячі школярів. Для цього на території закладу збудували нову захисну споруду, розповів директор Юрій Дахно.

"Розділене на дві частини саме підвальне приміщення. Маємо витяжки по кутках, ось одна і інша. Зараз ми їх вимкнули. Вони працюють, гарно вентилюють. Маємо туалетні кімнати повністю обладнані. Ось дивіться такі вони. Сюди заведена вода. Тут стоять відповідні витяжні насоси глибинні", ― каже директор Опішнянського ліцею Юрій Дахно.

В укритті облаштували чотири туалетних кімнати. Суспільне Полтава

"Приїхали сюди із Запоріжжя, перші три місяці ми навчалися дистанційно. Перший клас дистанційно – це дуже важко, що батькам, що дітям. Потім ми сюди прийшли, нас прийняли в цю школу. Але тут не було сховища, в першому класі дітки навчалися при садочку. Тому я дуже задоволена, що нарешті зробили тут сховище, що дитина буде навчатися другий клас очно. Тут приємно, дихати легко, що дуже важливо, бо це підвальне приміщення", ― розповідає жителька Опішнянської громади Інна Шабатура.

Загальна площа сховища – понад 450 метрів квадратних. Будували його майже рік працівники місцевого комунального підприємства.

"Розпочали ми будівництво, копати котлован в кінці минулого літа. І от зараз в кінці цього літа ми завершили. 2022-го року, коли ми почали будувати, то у нас були дуже серйозні проблеми з бюджетом, в нас було невиконання бюджету. І таких коштів, які нам озвучували підрядники, в нас просто їх фізично не було, а школу ми дуже хотіли запустити, тому ми вирішили силами комунального підприємства його будувати", ― каже голова Опішнянської громади Микола Різник.

Гроші на будівництво та ремонт в укритті спрямували із бюджету громади. Суспільне Полтава

Гроші на будівництво та облаштування сховища спрямували із бюджету громади, каже Микола Різник.

"Витратили на сьогоднішній день на це укриття з роботами, з усім, два мільйона 700 тисяч гривень. З лавками, з будівельними матеріалами, з електрикою, з витяжками, з усім. Це все входить у цю суму", ― говорить голова Опішнянської громади Микола Різник.

Загальна площа усіх приміщень в укритті — понад 450 метрів квадратних. Суспільне Полтава

"У нас було дві комісії. Були в цьому укритті, визнали його як найпростіше і те, що воно придатне, що воно безпечне, воно обладнане належним чином, і діти тут можуть укриватися. Тут повністю є вода. У нас ще є, нам благодійні організації завезли контейнери, завезли теплі ковдри, накриття на лави, у холодну пору, щоб діткам було. Ми все тут покладемо. Зараз ви бачите, що тут температура комфортна, тут практично мінімальна вологість, оскільки, працюють витяжки", ― розповідає директор Опішнянського ліцею Юрій Дахно.

Як розповів Микола Різник, нині в Опішнянській громаді укриття мають усі освітні заклади.

Новости Украины | Последние новости Украины