Про це на власній Фейсбук-сторінці повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
«У дітей не буде другої можливості піти до 1-го класу.
Сьогодні виконкомом проголосував звернення до т.в.о. Міністра освіти: прагнемо відкрити школи цього навчального року.
Дистанційне навчання — не вихід, живе слово вчителя не замінить комп’ютер. До того ж, не у кожної сім’ї він є.
Садочки в місті працюють. Досвід показав, що в нинішніх умовах можливо безпечно виховувати дітей: дезінфікувати приміщення, перевіряти педагогів та інший персонал на коронавірусну інфекцію… Ми повинні зробити все, щоб 1-го вересня діти пішли до школи», — зазначає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
«Маємо зробити все, аби 1 вересня діти пішли до школи», — наголосив міський голова Сергій Сухомлин на позачерговому засіданні виконавчого комітету міської ради.
Про це зазначає пресслужба Житомирської міської ради.
У зверненні до Міністерства освіти та науки України стосовно дистанційного навчання, прийнятого сьогодні, 15 липня, викладено пропозиції щодо організації роботи навчальних закладів в умовах карантину.
Відмічалося, що серед викликів та проблем, з якими зіштовхнулися учасники освітнього процесу під час дистанційного навчання, — наявність цифрової нерівності через відсутність доступу до мережі Інтернет та необхідної техніки, неоднакові можливості батьків учнів допомогти дітям у навчанні, відсутність методичних напрацювань та програмного забезпечення для дистанційного навчання, відсутність соціалізації, падіння в учнів мотивації до навчання, порушення режиму дня учнями та недостатня кількість рухової активності, відсутність щоденного належного спілкування з педагогами та врахування ними індивідуальної освітньої траєкторії кожного учня та інше.
Окрім того, діти, які мають піти до першого класу 1 вересня і вперше розпочати шкільне життя, в умовах дистанційної освіти втрачають загальну мотивацію до навчання.
У зверненні пропонується терміново розробити «Рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах загальної середньої освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.Обговорення та затвердження Рекомендацій дозволить своєчасно організувати роботу по створенню безпечних умов перебування дітей у закладах освіти, врахувавши при цьому декілька варіантів розвитку епідемічної ситуації».
Міський голова наголошує: діти обов’язково мають навчатися у безпечному освітньому середовищі: «Ми готові піти на все: зробити ПЛР- тести всім працівникам шкіл, аби діти пішли 1 вересня до шкіл і почувалися у безпеці… У комунальних закладах ми можемо робити тестування… Сьогодні у Житомирі відкривається лабораторія, яка буде робити ПЛР- тести…».
З текстом звернення до тимчасово виконуючого обов’язки Міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета стосовно дистанційного навчання з 1 вересня 2020-2021 навчального року можна ознайомитися тут.
Аби уникнути проблем, з якими зіштовхнулися учасники освітнього процесу, керівники закладів освіти, педагогічні працівники, батьківська громадськість, всі небайдужі жителі Житомирської міської ОТГ готові долучитися до обговорення Рекомендацій задля створення безпечних умов перебування дітей в освітніх закладах.