У Житомирі відбулося відкриття Барнахусу – своєрідного дитячого центру, у якому впроваджуватимуться міжнародні практики здійснення правосуддя, дружнього до дитини.
Участь у заході взяли заступник Генерального прокурора Вікторія Літвінова, керівниця програми захисту дітей Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джин Чой, представники Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, а також керівник Житомирської обласної прокуратури Олександр Білошицький, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко та представники інших відомств, які опікуються захистом прав дітей під час кримінального провадження.
«Упевнена, що сьогоднішні починання гарантуватимуть ефективну реалізацію прав дитини. Адже інтереси дітей та усе, що їх стосується, мають першочергове значення для усіх державних інституцій», – зазначила під час брифінгу Вікторія Літвінова.
Саме тому така модель передбачає спільну роботу ювенальних прокурорів, слідчих поліції, психологів, працівників служб захисту дітей.
Про актуальність функціонування центру у нашому регіоні говорив на прес-брифінгу Олександр Білошицький: «За півтора року від кримінальних правопорушень потерпіли півтисячі дітей. 80 з яких – від сексуального насильства. Вчинили злочини 87 неповнолітніх».
Центр надає можливість проводити роботу у звичній для дітей обстановці, у першу чергу психологами за відповідними методиками, за найменшої участі правоохоронців.
Адже коли діти вступають у контакт із законом, як свідки, потерпілі, однаково важливо, щоб вони зустрілися із системою, яка розуміє і поважає їхні права.
Прокурор переконаний, що Барнахус – це не просто приміщення, а насамперед особливий підхід у спілкуванні з постраждалими дітьми. Необхідну медичну, правову допомогу, соціально-психологічну підтримку, у тому числі психологічну реабілітацію і за місцем проживання, навчання дитини можуть отримати і потерпілі, і їхні сім’ї.
У рамках зустрічі обговорено не лише можливості, які надає така модель, але й проблемні питання, які можуть виникнути під час її впровадження.
Довідково: Новітня модель роботи з дітьми, які стали свідками або потерпілими від злочинів впроваджується в Україні за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я».
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури