11 липня офіційно відкрили Цифровий освітній центр СПІЛЬНО у селі Горщик за підтримки Дитячого фонду (ЮНІСЕФ).
Це простір вільний для відвідування дітей, де є безкоштовний доступ до комп’ютерів з інтернетом, проектор, фліпчарти, настільні ігри тощо. Цифровий центр створений при Горщиківському ліцеї, працює у будні з 10.00 до 18.00.
У червні на Житомирщині у тестовому режимі запрацювали одинадцять Цифрових освітніх центрів СПІЛЬНО. Центри створені у межах крос-секторального проєкту ГО “НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
«У червні ми запустили у тестовому режимі роботи 11 цифрових освітніх центрів СПІЛЬНО. Щодня до хабів у громадах приходять діти, аби отримати цікаве та якісне дозвілля. Особливо приємно, що інтерес проявляють і підлітки. За словами адміністраторів центрів, підлітки дуже цікавляться настільними іграми, не лише комп’ютерними. Нам важливо було створити осередки, які сподобаються дітям і вони прагнутимуть там вивчати щось нове», – розповідає керівник крос-секторального проєкту ЮНІСЕФ у Житомирській області Маргарита Сіранчук.
Особливості таких центрів:
-
сучасний та комфортний простір з безкоштовним доступом для дітей;
-
обладнаний необхідними пристроями для безперебійного доступу до освітніх процесів у режимі онлайн/офлайн (наявні ноутбуки, принтер, портативний зарядний пристрій високої потужності тощо на локації);
-
має адміністраторів, які пройшли відповідну підготовку та проводять цікаві активності на локації безоплатно для дітей та батьків;
-
простір дружній до ініціатив дитини.
Цифрові центри оснащені новими меблями, 15-ма ноутбуками, маршрутизатором, проектором, кольоровим принтером, канцелярією, настільними іграми.
Наступними відкриваються Цифрові освітні центри СПІЛЬНО у Новій Боровій та с. Андріївка.
Загалом 11 таких центрів функціонуватимуть у таких населених пунктах Житомирщини: с. Горщик (Горщиківська громада), смт Народичі (Народицька громада), с. Ігнатпіль, с. Бондарі та с. Кирдани (Овруцька громада), смт Нова Борова (Новоборівська громада), с. Городниця та с. Червона Воля (Городницька громада), с. Анжріївка (Черняхівська громада), м. Радомишль (Радомишльська громада), с. Замисловичі (Олевська громада) та с. Романівка (Романівська громада).
Довідково. Цифрові освітні центри СПІЛЬНО створені у межах крос-секторального проекту ГО “НУО”Ін Тач Юкрейн Фундейшн” за підтримки Дитячого фонду ООН — UNICEF UNICEF Ukraine «Комплексне реагування на надзвичайні ситуації в Житомирській області для забезпечення потреб дітей, батьків та опікунів, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні» з метою ефективного надання психологічних та психосоціальних послуг, гуманітарного кейс-менеджменту.