Як відбуватиметься цьогорічне навчання у школах Житомира у зв’язку із пандемією, розбиралися у прямому ефірі телеканалу ctv.ua із міським головою Сергієм Сухомлиним.
У міській раді кажуть: у пріоритеті – навчання у школах. Оскільки це дуже хвилююче питання не тільки для школярів, а й насамперед для батьків.
«У мене в цьому році молодша іде в перший клас. Ми зробимо все, щоб такі ж маленькі житомиряни все ж таки пішли в школу і сіли за парти. Зараз це головне питання. У нас і селектор був на нараді з Президентом України. Це питання дуже турбує людей, бо я особисто не розумію, як ця маленька дівчинка зможе декілька годин сидіти біля планшета. Але щоб вона там сиділа, поруч повинна сидіти мама, яка не буде ходити на роботу. І двоє дітей – ще треба їм два планшета поставити. І потім вони будуть вибивати з цієї програми, правильно записати домашнє завдання і все інше. Особливо 1-й-2-й клас – початкова школа – це майже неможливо. Як показує досвід роботи дитячих садочків, я думаю, що тут ніякої проблеми немає, якщо все ж діти підуть 1 вересня. Дай Бог, щоб це сталося. Зі свого боку ми готові зробити все і зробимо все, щоб це було для них безпечно.
На прикладі дитячих садочків. Там навіть ми зробили біля входу в кожну групу килимки дезінфікуючі. Діти в садочках змінюють взуття. Це навіть не вимагалося по нормам, але ми це зробили. Але коли головний санітарний лікар України Ляшко був у садочку, він звернув на це увагу. І такий досвід Житомира, я думаю, буде прописаний і в інших документах», – розповідає Сергій Сухомлин.
Нещодавно на виконавчому комітеті міськради підготували звернення до Міністерства освіти України про те, щоб новий навчальний рік почати безпосередньо у школі.
«Ми не просто написали звернення, ми запропонували те, що потрібно зробити. Бо дуже багато людей можуть щось критикувати. Треба давати, пропонувати щось з досвіду. Бо навіть санітарний лікар, він може не знати багатьох нюансів. Тому ми запропонували свої. І я думаю, якщо міста підуть на такий крок, вони можуть на рівні міністерства пропрацювати всі ці звернення і вирішити, як зробити це можливим і головне – безпечним для дітей. Навіть якщо буде посилення карантину, якщо почнеться друга хвиля, можна зробити навчання для того, щоб зменшити кількість дітей в класах – по змінах зробити. Але це теж не зовсім правильно, бо ми розуміємо, що діти 1-й-2-й клас не можуть дистанцію тримати 1,5 метри. Вони все одно будуть бігати, обніматися, цілуватися, гратися», – говорить міський голова.
У владі наголошують: дитина не обов’язково має захворіти у школі. 100%-го захисту від вірусу немає. Це може статися і вдома, і в магазині, і навіть на вулиці. Наразі тільки обговорюють вимоги, відповідно до яких діти все ж таки зможуть відвідувати навчальні заклади. Особливо акцентують увагу на тих, хто цьогоріч вперше піде до школи.
«Ми вже зараз готуємося до закупівлі всіх необхідних засобів захисту і температурного скринінгу. Якщо у дитини температура більше, ніж 37.2, не можна буде допускати в школу. Це все зрозуміло, це все правильно. Треба відпрацювати і відпустити дітей в школу. Бо, окрім знання і неможливості повноцінного навчання за комп’ютером чи планшетом, є менше соціалізації дітей. Бо школа – це не тільки навчання дітей, це ще й вміння комунікації між дітьми. І в них (першачків, – ред.) не буде другої можливості піти в перший клас», – зазначає Сергій Сухомлин.
На порядку денному також стоїть і питання закупівлі зволожувачів повітря для шкільних закладів. Та питання поки що відкрите, – говорять у міській владі.
«Питання стоїть, ми зверталися. Ми це питання піднімали не один раз. Я думаю, може, карантин завадив, може, бюрократична машина на МОЗі так працює. Хоча вірусологи довели, що вони (зволожувачі повітря, – ред.) значно зменшують ризики захворювання і розповсюдження бактерій у приміщеннях у разі їх нормальної роботи і правильного застосування», – каже міський голова.
Перед початком навчального року тестування на коронавірус необхідно буде пройти усім вчителям, аби убезпечити школярів від зараження.
«Це обов’язково. Зараз ми зробимо повне тестування всіх працівників, масове тестування до 1 вересня. Це треба нам зробити за декілька днів, протягом одного тижня максимум. Ближче до школи ми будемо робити масове тестування для того, щоб всі пройшли через тести і розуміли, що діти в безпеці», – наголошує Сергій Сухомлин.