Археологічна сенсація: На Житомирщині виявили «загублене» місто часів Київської Русі

КУЛЬТУРА

Не встигли мешканці Житомирщини ще й натішитися, що на території регіону знайшли тисячолітні монети часів Київської Русі, про що ми вже розповідали на сторінках нашого видання, як маємо для вас просто ще одну сенсаційну новину!

Не лише княжими срібниками прославиться населений пункт Городниця, де знайшли скарб, який назвали найменуванням населеного пункту – «Городницьким» -, а й цілим містом часів Київської Русі, яке ось просто так взяло й «загубилося» посеред селища міського типу Городниця Новоград-Волинського району.

Про знахідку в мережі Фейсбук повідомив Олександр Алфьоров, котрий є науковим співробітником Інституту історії України НАН нашої держави.

Як констатує сам науковець, «Городницький скарб» досі не відпускає. Фахівці-археологи, які досліджували місце, де знайшли срібники, деяким з яких вже тисяча років, натрапили на місто, котре донедавна нікому не було відомим. Населений пункт цей теж часів Київської Русі. «Загубилося» стародавнє місто в самій же Городниці. Зауважимо, що працювали археологи під керівництвом Андрій Петраускаса.

Завдяки своєму професіоналізму, та пильному професійному оку, так би мовити, дослідники змогли виокремити структуру достатньо великого «загубленого» населеного пункту з-поміж дерев та горбистої місцевості.

Як розповідає Олександр Алфьоров, подальше дослідження та огляд місцевості увінчалися гарними результатами! Стародавнє селище під назвою Городниця мало два вали, котрі слугували лінією оборони. До того ж, акцентує науковець, давні фортифікатори створили два спеціально підготовлених оборонних крутих схилів під назвою ескарпи.

Одні з перших виявлених археологами матеріалів стали невеликі фрагменти обпеченої глини, котра мала форму, притаманну для плінфи – цегли, котра була ще за княжих часів.

Науковець припускає, що знахідка археологів є, очевидно, залишками храму, а ще й градом, котрий має складну фортифікацію. Принаймні, залишки цегляної будови наштовхують дослідників на такі припущення.

Олександр Алфьоров щиро вітає і учасників експедиції, і мешканців селища Городниця, і представників наукової спільноти з таким відкриттям. Це насправді сенсаційна подія! Отож, відтепер офіційно можна впевнено заявити, що історія Городниці точно старша на кілька сотень років, аніж ми вважали донедавна. Та й сама історія «Городницького скарбу» трохи привідкриває свою завісу.

Науковець висловлює слова подяки всім причетним до експедиції, й тим, хто повірив у її потрібність та допоміг втілити цю експедицію в життя.

Незабаром, анонсував Олександр Алфьоров, град ретельніше та детальніше обстежать, а результати оприлюднять! Отож, чекаємо з нетерпінням нової інформації від науковців!

Невдовзі буде проведене детальне обстеження граду, а результати будуть опубліковані!

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины