Біля житомирського кінотеатру Жовтень знову базар

КУЛЬТУРА

Говорили-балакали, сіли — заплакали, як то кажуть.

Вже ніби активісти мали надію, що базарів біля кінотеатру «Жовтень» більше не буде, втім реальність зовсім інша.

Як анонсується на будівлі самого кінотеатру, з 12 по 17 вересня там проходить ярмарок.

Варто зауважити, що не так вже й давно на території кінотеатру Жовтень у Житомирі створили громадський простір. Там вже встигли провести декілька цікавих заходів. Громадські діячі та й дехто з містян вже й думали, що не побачть більше ярмарків, які частенько відбувалися біля будівлі кінотеатру, але ж ні. Все знову повторюється.

У соціальній мережі Фейсбук обурення та невдоволення базаром висловила Людмила Зубко, котра є засновницею ГО «Житомир: Зроби Голосніше».

«Я дуже люблю квіти, але у всьому має бути якась логіка. Особливо коли йдеться про планування і використання міського простору. Кінотеатр «Жовтень» в самому центрі Житомира має стати крутим громадським простором міжнародного рівня. Замість цього там раніше продавали шкарпетки і спідню білизну, а тепер знову використовують як місце для базару.

Декілька років тому з нашою громадською організацією «Житомир, зроби голосніше» ми організували фестиваль «Жовтень в Жовтні», аби привернути увагу до цієї будівлі пізнього модерну. Там дах в аварійному стані, бруд і занедбаність. Ми усе вимили, вичистили своїми руками. До нас приєднався арт-менеджер Pavlo Gudimov і спільно вдалося організувати ключову культурну подію у місті у 2018 році.

Пригадую, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, стукнувши кулаком по столу, обіцяв, що базару у «Жовтні» більше не буде.

І ось знову.

Не хочете кінотеатр? Давайте робити у цій історичній будівлі сучасний громадський простір. Житомиряни заслуговують на те, щоб у центрі нашого міста був створений потужний культурний і громадський майданчик міжнародного рівня.

Саме так створюється обличчя сучасного міста, в якому комфортно жити і до якого цікаво повертатися», — зазначає Людмила Зубко.

Звісно ж, по різному можемо ставитися до базару біля кінотеатру «Жовтень» і в кожного є своя думка. Точки зору можуть і не збігатися у людей. І це цілком нормально. А ми ж у свою чергу просто констатуємо факт того, що ярмарок у центрі міста все ж є. А вже конкретно кожному вирішувати, добре це, чи погано. Ми зовсім ніщо не пропагуємо нині і не змушуємо когось притримуватися якоїсь однієї точки зору. Це право кожного – думати так, як він вважає за потрібне. Звісно ж, ми не впадаємо у крайнощі і не перебільшуємо, а говоримо про межі розумного.

Фото з Фейсбук-сторінки Людмили Зубко

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: