Більше 57 млн грн субвенції отримає Житомирщина на соцекономрозвиток

Більше 57 млн грн субвенції отримає Житомирщина на соцекономрозвиток57 млн 611 тис. грн виділять на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій для Житомирської області, – зазначають у Житомирському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Минулого тижня урядовою комісією був затверджений перелік щодо розподілу субвенції. Аналізуючи розподіл цьогорічної дотації місцевим бюджетам, у Житомирському РВ АМУ кажуть: цьогоріч ситуація значно краща, ніж у попередні роки. Адже тоді суми виділялися невеликі (15-20 тис. грн) і їх було розпорошено по місцевих бюджетах. Ці кошти йшли, наприклад, на закупівлю мікрофонів у клуб або звукопідсилювальної техніки.

Виконавчий директор Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська розповідає: «Загальна сума субвенції по Житомирській області – 57 млн 611 тис. грн. З цієї суми розподілено на 13 районних бюджетів. Цьогоріч 13 районних бюджетів отримають частину цієї субвенції на загальну суму 19 млн грн. І також отримує наш обласний бюджет трохи більше, ніж 1,5 млн грн. Нам залишається, умовно кажучи, 30 млн грн. Ці 30 млн грн розподілені на місцеві бюджети.

Що стосується спрямування цих коштів. Кошти субвенції на соціально-економічний розвиток для окремих територій спрямовується переважно на сферу охорони здоров’я. Особливо, якщо ми говоримо про районний бюджет, оці 19 млн грн, майже в 100%-му обсязі – саме на охорону здоров’я. Тут ми можемо говорити і про апарати для штучної вентиляції легень, і ендоскопічне обладнання, і електрокардіографи. Тому що одна з основних умов розподілу цьогорічної субвенції – це була умова, щоб ці кошти спрямовувалися в напрямку боротьби з коронавірусом».

Пріоритетним спрямуванням коштів переважно на охорону здоров’я і обмеженим бюджетом задоволені не всі. Більшість керівників органів місцевого самоврядування зверталися до своїх народних депутатів-мажоритарників із пропозиціями фінансової підтримки, – зазначають у керівництві РВ АМУ. Окрім цього, є також і нерозподілені кошти субвенції.

«У цілому по Україні ще майже 18 млн грн залишилися нерозподіленими. І наразі ми ще не можемо сказати, на яку саме область, куди ці кошти будуть спрямовуватися. Можливо, ми можемо сподіватися, що якась частина з цих грошей ще надійде в якийсь бюджет в Житомирській області», – говорить Тетяна Кухарська.

Відповідно до проєкту розпорядження Уряду бюджет Житомирської міської ОТГ на реалізацію проєктів отримає 7 млн 999 тис. 843 грн.

«Житомир має отримати майже 8 млн грн. І три позиції. Перша позиція (2 млн 200 тис. грн) – придбання апарату штучної вентиляції легенів. 2 млн 800 тис. грн – придбання спеціальних автомобілів для перевезення громадян з обмеженими фізичними можливостями. І близько 3 млн грн – реконструкція існуючих відкритих спортивних майданчиків на території ліцею №25.

Це районні бюджети. А далі – це обласний бюджет також і місцеві бюджети. Тобто з 57 млн грн, які надходять у Житомирську область, 30 млн грн розподіляються між місцевими бюджетами. Це, порівняно з розподілом по інших областях, ще дуже непогана картина», – наголошує Тетяна Кухарська.

Джерело: ctv.ua

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: