Благодійник з Києва придбав ліжко для 9-річного хлопчика з інвалідністю з Житомирщини

СУСПІЛЬСТВО

Благодійник з Києва придбав ліжко та ортопедичний матрац для 9-річного жителя Глибочиці Івана Воробйова, який має інвалідність. Мати хлопчика каже, що сім’я лише мріяла про такі речі – вони потрібні дитині для розвитку навичок самообслуговування, передає suspilne.media.

«Ми дуже багато років хотіли ліжечко для Ванічки, – розповіла мати Івана Ольга Воробйова.

– У Вані епілепсія, дитячий церебральний параліч – він не може ходити, а повзає. І ми привчаємо його поступово: від землі нарощуємо висоту, щоб він міг самостійно злізти з ліжка та вилізти на ліжко. Щоб він рухався сам і не падав. Раніше Ванічка спав на підлозі. Потім ми почали йому матраци стелити, щоб він потихеньку нарощував свою висоту і міг ніжками піднятися та сповзти. Одного дня нам зателефонували і повідомили про проєкт від «Місії в Україну», в рамках якого можуть здійснити далеку мрію – таку, яку дітки з інвалідністю чекають роками. Умова була тільки, щоб ми знайшли ліжко. Ми телефоном знайшли фірму, яка на замовлення виготовляє ліжка. Ліжко, яке нам подарували – нестандартного розміру: 80 сантиметрів на 190. По висоті воно йде 45 сантиметрів від землі. І ось для нашого Ванюши ми знову нарощуємо висоту, щоб він почав перекочуватися».

Благодійники вийшли на зв’язок, подивившись сюжет Суспільного про 18-річного хлопця з інвалідністю Івана Дзюбенка, котрому волонтери допомогли реалізувати мрію побачити море. Представниця Благодійного Фонду «Місія в Україну» Тетяна Артемчук розповідає, що поділилася сюжетом в мережі Facebook і після цього один з її друзів запитав, чи є подібні мрії у дітей з їхнього фонду:

«Потреба є великою – в нашому фонді на обліку за рік перебуває 600 родин, які виховують дітей з інвалідністю. Більшість з наших сімей живуть за межею бідності. Ми забезпечуємо родини медико-соціальною реабілітацією. Але крім цього, є різні гуманітарні програми і проєкти. Та у родин є й інші потреби, і ці потреби настільки недосяжні, що ми їх називаємо мріями. І ось, наш благодійник серед кількох мрій, а саме – адаптований велосипед для хлопчика, який хоче їздити до школи, і акваріум з рибками – захотів реалізувати саме мрію Ванюши. І знайшов гроші для того, щоб придбати не лише ліжко, а і ортопедичний матрац».

Благодійник живе і працює у Києві. Своє ім’я називати не захотів, а телефоном розповів, чому саме вирішив допомогти родині Воробйових:

«Зізнаюся чесно, що це була найпрактичніша мрія. Із усіх варіантів, які були, цей, як мені здалося, міг найбільше допомогти дитині стати на рівень з іншими, звичайними дітьми. І дати шанс на більш комфортне життя».

Ольга Воробйова каже, що родина має ще одну мрію – можливість провести курс лікування, аби Ваня зміг позбавитися судом, які зараз турбують його щодня.

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з керівницею соцслужби Глибочицької громади Інною Мирною, яка розповіла, що здійснення мрії про лікування Вані є цілком реальним. З її слів, родина, яка виховує дитину з інвалідністю, один раз на рік має право на отримання матеріальної допомоги на лікування дитини:

«Згідно з програмою, прийнятою сільською радою, родина один раз на рік може звернутися за матеріальною допомогою, якщо вказані причини для лікування та якого роду операція потрібна. Ці питання розглядаються окремо. Розміри матеріальної допомоги є визначені – від 1000 гривень на оздоровлення, зокрема, дітей з інвалідністю. Але в даному випадку це може бути і 5 тисяч, і 20 тисяч, і більше – залежно від того, якого лікування потребує дитина».

Авторка: Антоніна Тугас

Камера: Ігор Грач

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: