Будівля XIX століття у Житомирі, що колись призначалася для елітних готелів

АРХІТЕКТУРА

Ця будівля знаходиться на вулиці Київській у Житомирі, навпроти кінотеатру «Україна». Будинок №10. Світлина 1919 року.

Цікаву інформацію розповів про будівлю краєзнавець Борис Дубман.

Споруду свого часу звели з конкретною метою – розташувати в приміщенні елітні готелі «Мінель» та «Метрополь». Володів будинком, варто зауважити, Вайсбурд Шлема Аронович. 102 роки тому, у 1918-му, тут розташувався губернський 1-ий комуністичний клуб КП(б)У, а вже з 1932 року в цій будівлі зробили дім Червоної Армії.

«В період німецької окупації приміщення дуже постраждало від пожежі. Відновили будівлю до того зовнішнього вигляду, який вона мала з самого початку, в 1949 році.

Вже наприкінці минулого століття тут був готель під назвою «Михайловград-2». Нині ж тут офісні й торгові приміщення. Після останнього ремонту на фасаді зникли майже всі архітектурні декоративні елементи», — згадує краєзнавець Борис Дубман.

У коментарях під дописом краєзнавця інші користувачі додали, що у вісімдесятих роках ХХ століття прямо на вході тут була перукарня, а зліва – ще й їдальня.

Отож, маємо такий невеличкий екскурс в історію. І це лише одна з житомирських будівель! Скільки цікавої історії є й з іншими будинками в місті Житомирі! Цікаво пізнавати історію міста разом!

за інформацією Бориса Дубмана

Джерело фото: etoretro.ru

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: