Будьте обережні: у Мелітополь йде аномальна спека

Будьте осторожны: в Мелитополь идет аномальная жара

Найближчими днями на Мелітопольщину очікує пекельна спека. Повітря прогріється до 40-42 градусів.

Уже сьогодні стовпчики термометрів піднялися до 39 градусів. Перебувати на вулиці не тільки некомфортно, а й дуже небезпечно. Наступного тижня спека тільки посилюватиметься і весь наступний тиждень температура повітря вдень перевищуватиме 40 градусів.

Вночі також буде дуже тепло — в межах 25-27 градусів. Атмосферний тиск також буде аномальним для наших широт — 749-750 мм.рт.ст.

Це означає, що люди з хронічними захворюваннями можуть почуватися погано. Мелітопольцям необхідно дотримуватися заходів безпеки, щоб зберегти здоров'я в період сильної спеки.

  • Без особливої потреби не виходити на вулицю під час максимальної сонячної активності з 11 до 17 години дня. Якщо все-таки потрібно вийти на вулицю, то бажано вдягнути просторий світлий одяг із натуральних тканин, легкий головний убір і, обов'язково, взяти пляшечку з негазованою мінеральною водою. На вулиці краще триматися в тіні та періодично заходити в магазини або приміщення з кондиціонерами.
  • Для захисту від зневоднення організму необхідно більше пити, не менше 1,5-3 літрів рідини на день. Протягом найспекотнішої частини дня рідину краще не вживати. Основний об'єм рідини, в різному вигляді в сумі близько 2 літрів для середнього зросту людини, вжити краще в найхолодніший час доби (ввечері, вночі та вранці), щоб організм зміг запасти вологу в тканинах. З 8-ї до 12-ї години та з 16-ї до 20-ї години рідини вживати невеликими порціями в 1-2 ковтки, коли дуже захочеться, але не частіше, ніж раз на півгодини. З 12 до 16 години рідини вживати бажано якомога менше.

Рекомендовані напої: вода з соком лимона, теплий зелений чай без цукру, негазована мінеральна вода, компоти та морси. Необхідно стежити, щоб вода не була холодною, оскільки у спеку збільшується ризик захворіти на ангіну та ГРЗ, у зв'язку з тим, що відбувається зниження імунітету.

  1. Не рекомендується вживати алкоголь, зокрема й пиво, а також різні солодкі газовані напої, які не тільки не втамовують спрагу, а й уповільнюють обмінні процеси в організмі.
  2. Їсти необхідно легку їжу: овочі, фрукти, відварену рибу і курку, холодні супи та окрошки. Бажано повністю виключити зі свого раціону жирні, смажені та солодкі страви.
  3. У пік спеки бажано повністю виключити будь-які фізичні навантаження і звести до мінімуму фізичну активність.
  4. У приміщенні з кондиціонером не рекомендується знижувати температуру повітря нижче +22+23 градусів Цельсія. Якщо у квартирі або робочому приміщенні кондиціонера немає, то можна охолодити повітря, використовуючи ємність із водою, яку ставлять перед вентилятором.   Вода під дією напору теплого повітря інтенсивно випаровується, охолоджуючи, таким чином, приміщення на 2-3 градуси.
  5. Головним джерелом проникнення гарячого повітря в приміщення є вікна. Удень їх рекомендується тримати зачиненими та завішеними шторами світлих відтінків, щоб прямі сонячні промені та нагріте повітря не потрапляли в кімнату. Відкривати вікна найкраще на ніч, коли температура повітря знижується.
  6. Особливу увагу в спеку необхідно приділяти дітям. Дитячий організм набагато чутливіший до підвищеної температури навколишнього середовища, ніж дорослий. Симптоми перегріву дитини — почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, безпричинні примхи, нудота, часте дихання із задишкою, судоми або навіть непритомність. За перших проявів цих симптомів із дитини необхідно зняти одяг, укласти її в горизонтальне положення, протерти все тіло вологою серветкою або змоченою у воді тканиною й обов'язково поїти кожні 5-10 хвилин. Підійдуть прохолодні негазовані напої: вода, розведений чай, злегка кислуватий компот, можливе використання ізотонічного розчину — злегка підсоленої води. У разі втрати свідомості негайно викликайте швидку допомогу.
  7. Дорослим також необхідно знати симптоми теплового та сонячного удару. Це насамперед такі ознаки, як слабкість, млявість, запаморочення, сильне потовиділення, спрага, головний біль, нудота і блювота. В особливо важких випадках можлива втрата свідомості. Якщо людина перегрілася, і в неї спостерігаються перераховані вище симптоми, необхідно негайно звертатися до лікаря і проводити заходи з охолодження організму.   Потерпілого потрібно укласти в прохолодному місці, на голову покласти холодний компрес або вологий рушник. Якщо потерпілий при тямі, дати йому рясне пиття, якщо ні, то приводити до тями за допомогою нашатирного спирту і чекати приїзду бригади швидкої допомоги.

 

Джерело

Новости Украины | Последние новости Украины