Фото: Теммі Брюс, речниця Держдепу США (flickr by U.S. Department of State)
Адміністрації президента США Дональда Трампа наголошує, що на переговорах з Росією пріоритетним питанням залишається саме припинення вогню в Україні.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Державний департамент США.
За словами речниці американського відомства Теммі Брюс на прес-конференції, доки не буде прогресу у цьому питанні — "нічого більше не можна обговорювати".
Так чиновниця відреагувала на запитання представників ЗМІ про позицію США на те, що у п'ятницю "виповнюється 30 днів відтоді, як Україна фактично підписала вашу угоду про припинення вогню, а Росія відмовилася, відтоді зволікає" та продовжує обстріли.
"Я думаю, що всі розуміють перспективу полягає в тому, що президент Трамп бере участь у цьому. У нас є найкращі дипломати у світі, на чолі яких, безперечно, стоїть секретар Рубіо (держсекретар Марко Рубіо). Усе наше керівництво, але особливо президент Трамп і міністр Рубіо публічно, чітко дали зрозуміти, що поставлено на карту, коли справа доходить до кінця цієї ситуації", — зазначила Брюс.
За її словами, це динаміка, яку "неможливо вирішити військовим шляхом".
"Це м'ясорубка. Нічого більше не можна обговорювати щодо результату, доки не припиняться стрілянина та вбивства", — наголосила речниця Держдепу.
Вона нагадала, що на прес-конференції НАТО Рубіо "чітко дав зрозуміти, що ми насправді дізнаємося за кілька тижнів, чи серйозно налаштована Росія" у питання припинення вогню.
"Тому ми повіримо йому на слово… І я вважаю, що Росії, безумовно, потрібно поставитися до цього серйозно… Це не триватиме пів року, чи рік, чи ще щось. І президент також чітко дав зрозуміти, що ми хочемо дипломатії. Але справа в тому, що ми спостерігаємо і судимо, як цей процес триває", — зазначила Брюс.
Питання щодо перемир'я між Україною та РФ
Нагадаємо, Україна ще в березні погодилася на пропозицію Вашингтона щодо повного припинення вогню з Росією на 30 днів. Але Москва не дає згоди на це, проте висуває низку умов, серед яких — припинення допомоги з боку Заходу для України, скасування санкцій, відмова Києва від мобілізації тощо.
Нещодавно заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков назвав пропозицію США про 30-денне перемир'я "неприйнятною". Він вважає, що такі ініціативи "не вирішують проблем" Росії.
Зі свого боку президент України Володимир Зеленський заявляв, що Росія може погодитися на 30-денне припинення вогню, якщо на неї натиснуть США.
Разом з тим 10 квітня президент США Трамп заявив, що Штати розраховують, що їм вдасться домовитися з Україною і Росією про припинення бойових дій відносно скоро.