Вважається, страви, схожі на звичне для всіх нас морозиво, з’явилися ще в сиву давнину. Проте раніше їх готували переважно змішуючи лід та фруктові соки. А от молоко почали використовувати відносно нещодавно. Улітку мало хто з нас обходиться без морозива. Нині у продажу можна знайти десятки різноманітних видів освіжаючого десерту на будь-який смак. Тож кожен обирає те, що йому найбільше до вподоби.
Проте є у морозива й один відчутний недолік. Далеко не всі можуть ласувати їм, не побоюючись наслідків, зокрема, у вигляді хворого горла.
А скільки їдять морозива чернігівці? Про це з нагоди всесвітнього дня цієї страви ми вирішили поцікавитись на вулицях міста.
Наталія, приватна підприємниця:
– У мене ніколи горло не боліло після морозива. Я його дуже люблю і їм скільки завгодно. Ніяких обмежень немає. Фруктовий лід любимо, шоколадне морозиво, але найбільше – у шоколадній глазурі на паличці. Але це не принципово. І в стаканчику люблю. Аби воно було смачне.
Микола, власник інтернет-магазину:
– Максимум за день можу з’їсти одну порцію. Більше не хочеться. Найбільше люблю звичайний білий пломбір. Шоколад може бути десь зверху. Наповнювачі, коли воно синє або червоне, мені не подобаються. Але загалом їм морозиво, лише коли спекотно. Узимку взагалі не їм.
Юрій, фахівець ІТ-сфери:
– Люблю мороженое с начиночкой. Больше всего с фруктовыми вкусами – вишня, земляника, малина. Много могу съесть, очень много, за раз и полкилограмма. Горло потом не болит. Зимой и летом его ем. И не заморачиваюсь, холодно или тепло.