Чи доступний Тернопіль для людей з інвалідністю?

Проблему доступності міста для осіб з інклюзією обговорили сьогодні на засіданні оновленого складу комітету із забезпечення доступності інвалідів та інших мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур Тернопільської міської ради.

Комітет бере участь у конкурсі на програму державного фінансування, пише Головне. Представники громадських організацій та місцевої влади зібралися, щоб визначити які інклюзивні проєкти є пріоритетними для міста і, за можливості, будуть реалізовані за ці кошти.

Зокрема, облаштування пандусів на виборчих дільницях, пониження бардюрів перед пішохідними переходами, супровід інвалідів на залізничний та автовокзал, підлаштування нових архітектурних об’єктів під осіб з інвалідністю, оголошення зупинок у громадському транспорті та озвучення світлофорів для людей з вадами зору.

Наразі у Тернополі активно реалізовується програма інклюзивної освіти, про це на засіданні комітету повідомила директорка комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр №1» Тернопільської міської ради Тетяна Бабійчук.

“ Ми працюємо з дітьми від 3 до 18 років. Визначаємо для них навчальні програми. Вони можуть навчатися в закладах дошкільної освіти, школах, ПТУ і ВНЗ організації інклюзії.

Наш заклад пропонує психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги . Ми маємо таких фахівців як сурдопедагог, тифлопедагог та реабілітолог. Також у нас є автомобіль для перевезення діток,які пересуваються на інвалідному візку”,- розповіла директорка.

Заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра зазачив, що місто має досвід в організації зустрічей спеціальних комісій транспорту, освіти чи архітектури з людьми з інвалідністю, щоб перші під час реалізації якихось власних проєктів, робили їх доступними і для такої категорії населення.

“ У нас є напрям роботи, який визначив міський голова- “Місто дружнє до дитини”, в тому числі і , для забезпечення діток інвалідними візками та “Місто зручне для велосипедної інфраструктури”, що також дотичне до інклюзивних проєктів, бо передбачає облаштування спусків і розмежування муніципальних та пасажирських потоків. Зараз перед нами стоїть завдання визначити опорні пріоритетні напрямки роботи, зокрема, зробити Тернопіль архітектурно доступним, продовжити облаштування у місті пандусів та ліфтів для перевезення людей з інвалідністю”.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: