
Фото: Володимир Зеленський, президент України (Getty Images)
Припинення вогню між Україною та Росією потенційно можливе вже до літа, однак це залежить не лише від Києва. Ключовим фактором має стати тиск Сполучених Штатів на країну-агресора.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського під час спілкування з журналістами.
"Чи реально завершити бойові дії до літа — залежить не тільки від України, залежить від Америки, яка повинна тиснути на РФ. Якщо буде бажання не тільки з українського боку, а й з боку агресора, то у нас вийде закінчити бойові дії до літа", — вважає Зеленський.
Президент також наголосив, що режиму припинення вогню мають передувати кілька важливих кроків:
- підписання зі США документа про гарантії безпеки для України;
- укладення "плану процвітання" України, який визначатиме післявоєнне відновлення за участі США та європейських партнерів;
- погодження мирного плану з 20 пунктів, зокрема щодо майбутнього Донецької області;
- винесення мирної ініціативи на всеукраїнський референдум.
"Я думаю, що можна все це встигнути до літа", — зазначив президент.
🟦 Команда РІА Південь працює, щоб ви знали правду.
Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя та окуповані території, спростовуємо фейки російської пропаганди, розповідаємо про проблеми ВПО та допомагаємо їх вирішити.
Якщо наша робота важлива для вас — підтримайте редакцію донатом.
Підтримати редакцію
Джерело
