Упродовж останніх років у нашому місті точиться дискусія, чи потрібен місту крематорій. Справа в тому, що дедалі більше людей хочуть, аби після смерті їхнє тіло було віддане вогню. Але такої можливості у містян та жителів регіону немає. Найближчий крематорій нині знаходиться в Києві. А це породжує цілий ряд перепон для бажаючих піти саме на такий крок. Тим часом питання поки лише розглядається, а площа основного міського кладовища «Яцево» збільшується з кожним роком, перетворюючись на повноцінний некрополь. Противники будівництва заперечують: тілоспалення йде в розріз із прийнятими в Україні традиціями.
Що думають з цього приводу жителі Чернігова? Про це ми дізнавалися на вулицях міста.
Ганна, військовослужбовиця:
– Мои знакомые как раз недавно обсуждали эту тему. Люди хотят, чтобы их кремировали после смерти, поэтому я думаю, что постройка крематория – это актуально. Касательно того, что это не совсем соответствует принятым религиозным канонам, то, как мне кажется, мы уже от этого отошли. Все меняется.
Антон, студент:
– Я б, наприклад, хотів, аби моє тіло спалили, а не закопували десь. Наскільки знаю, спалити тіло дешевше і простіше, ніж його ховати на кладовищі. Бо це треба місце обирати, платити невідомо кому. А якщо спалити, то можна дерево посадити над прахом, утілити якийсь цікавий задум, а не як у нас – закопали і потім б’ються за місце на цвинтарі. А стосовно питань віри… Скільки у нас людей насправді є християнами? Скільки з них читали Біблію або знають заповіді?
Ганна, студентка:
– Відповідно до моїх поглядів, крематорій не потрібен. Це моя позиція з релігійних переконань. Але, звичайно, варто перш за все враховувати думку більшості громади. Можливо, для якихось медичних цілей він буде необхідним. Але знову ж таки треба дивитися, як вирішить більшість людей: якщо він буде потрібен для медичних цілей і це рішення буде оптимальним, то нехай.