Кілька разів протягом навчального року школярі йдуть на канікули. Найперші канікули у навчальному році – осінні. На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 12 жовтня, розглянули питання щодо особливостей роботи закладів освіти в період адаптивного карантину. Зокрема, Комісія прийняла рішення рекомендувати закладам загальної середньої освіти встановити з 15 по 30 жовтня 2020 року канікули, у наступний період — можливий перехід на дистанційну і змішану форму навчання з урахуванням епідеміологічної ситуації.
Цього року дата канікул дещо різна у школах у зв’язку із поширенням коронавірусу та все одно вони стартують вже незабаром.
І якщо старшокласники самі знайдуть собі заняття на цей час, то з молодшими складніше. На канікулах дітлахи найчастіше байдикують чи нудьгують.
Тож пропонуємо Вам кілька ідей, як провести осінні канікули, щоб цікаво було, весело, і водночас безпечно для здоров’я.
Чим зайнятися дітям на осінніх канікулах?
1. Якщо погода дозволяє, то можна поїхати на сімейний відпочинок у якесь нове місце. Взагалі, придумайте цікаву тему, під знаком якої пройдуть канікулярні дні. Це може бути, наприклад, піратський тиждень. Відвідайте відповідні кіносеанси або подивіться тематичний фільм на цю тему вдома, влаштуйте костюмовану вечірку-конкурс з однокласниками, вивчіть будову піратських кораблів, склейте модель судна, прочитайте роман про піратські скарби. З дівчатками реалізуйте ідеї, присвячені творчості. Скажімо, не пожалкуйте кілька днів на вивчення основ живопису, рушайте на пленер, в музей, якщо дозволяє епідеміологічна ситуація. Варіантів безліч, фантазуйте, відштовхуючись від інтересів дитини.
2. Поки триватиме тепла погода, варто якомога довше бувати на свіжому повітрі та гуляти. Нехай один день буде присвячений тривалій прогулянці по парках міста. Другий — читанню в незвичайних умовах: зараз повсюдно поширені клуби за інтересами, інтерактивні бібліотеки і коворкінг. Третій — закупівлі продуктів і приготуванню «кіношного» смачненького. Четвертий — незвичайній екскурсії.
3. Влаштуйте пікнік.
4. Сходіть у ліс по гриби.
5. Збирайте гербарій та робіть фігурки з каштанів.
Осінні поробки: вироби з каштанів своїми руками
Щоб знайти матеріали для творчості, не потрібно йти в магазин. Вони лежать у нас під ногами і ростуть уздовж доріг! Мова йде, звичайно ж, про дари природи. І в особливості їх велика кількість характерне для осені, коли буквально все, що попадається під руку, виглядає красиво і може бути використане у виробах. Наприклад, це можуть бути листя, шишки і навіть овочі і фрукти.
Сьогодні ми пофантазуємо з каштанами. Знайти їх зовсім не складно, зате композиції і фігурки з гарних блискучих горішків виходять те, що треба!
Совенята
Необхідні матеріали:
- каштани;
- клей;
- фетр;
- гілочки;
- ножиці;
- шапочки жолудів.
Послідовність:
Для кожного совеня нам знадобиться один великий каштан і дві шапочки від жолудів. На внутрішній частині останніх чорною фарбою малюємо очі. Відрізаємо у шапочок хвостики і приклеюємо їх до заготовок. Клеїмо над плямою каштана, щоб воно було схоже на грудку сови.
З різнокольорового фетру вирізаємо крильця, дзьобики і лапки. Для трьох пташок цей набір буде виглядати так.
Спочатку приклеюємо дзьобики.
Потім крила.
І нарешті лапки. Клей наносимо на п’ятки. Беремо велику березову гілочку і садимо на неї сов, щоб вийшла закінчена композиція.
Чудова осіння робота готова!
Давайте подивимося, які фігурки ще можуть вийти з каштанів. Як вам ці чарівні лисички-сестрички?
Можна змайструвати з каштанів цілу компанію звірят!
Ось такі равлики теж виглядають дуже мило.
Можете не обмежувати дітей у фантазії — нехай вони самі придумають персонажів!
У будь-якому випадку, результат завжди виходить досить цікавим.
6. Сходіть в кіно на сімейний фільм або мультфільм. Якщо ж не дозволяє епідеміологічна ситуація, то можна влаштувати сімейний кіносеанс вдома зі смаколиками.
7. Спробуйте привчити дітей піклуватися про себе і ближніх. Як це взяти тварину на кілька днів? Або нехай приготує сніданок для себе або навіть для всієї родини. Можна попросити дитину допомогти зробити щось по дому або, наприклад, зробити подарунок своїми руками для одного. Варіантів безліч. Організуйте невелику «революцію» в кімнаті школяра. Разом з ним поновіть меблі (пофарбуйте, створіть оригінальний розпис), перегляньте іграшки та книжки, непотрібне віддайте дитячому будинку. Такі справи, суміщені з розвагою, розвивають раціональне мислення, навчають навичкам організації життєвого простору.
8. Організуйте для дитини або всієї родини осінню фотосесію.
До речі, раніше ми писали, що полтавцям розповіли про найкращі локації для осінніх фотосесій
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram