Ілля Ільяшенко, маріуполець, звільнився з полону у лютому 2023 року. Його дім зруйнувала Росія, тому він у Києві — не всі це сприймають.
Захисник «Азовсталі» пояснив, як іноді українці ігнорують важку долю військових / Колаж УНІАН, фото УНІАН, Максим Поліщук, фото .instagram.com/smurf
Захисник «Азовсталі», корінний маріуполець Ілля Ільяшенко пояснив, як подекуди українці ігнорують важку долю військових, коли останні повертаються до цивільного життя після важких випробувань.
Сам Ілля повернувся з полону РФ у лютому 2023 року, коли Україна організувала обмін частини оборонців Маріуполя. За час війни це місто знищила та повністю окупувала армія РФ, тому захисник переїхав до Києва. Однак столиця «зустріла» його непорозумінням та відвертими образами. Подібне стається з усіма військовим по всіх куточках України. Кілька випадків «поганого ставлення» Ілля прокоментував в інтерв’ю Telegraf.
«Коли потрапив до Києва, то здалося, що для багатьох тут війни вже нема. Ось саме до цього спокійного життя було непросто адаптуватися після пережитого в Маріуполі і полоні», — вказав він.
За словами Іллі, він навмисне розказує про свій негативний досвід, щоб подібних випадків було менше. До прикладу, один з конфліктів виник під час прогулянки Києвом. Військовий визнав, що сам першим допустив помилку, адже вигулював свою собаку породи амстрафф без повідця (на той час собака ще була 4-місячним цуценям, уточнив Ілля). «Так, була моя вина, що він був без повідця, підбіг до іншого пса малої породи, і підняв його, схопивши за костюм», — згадує він.
Тоді військовий одразу перепросив за свої дії, але господар іншого пса почав погрожувати викликати поліцію, потім почав питати, звідки Ілля, став допитуватися: що військовий забув у Києві, якщо він сам з Маріуполя.
«Є люди, які не розуміють, як це втратити домівку, і, відповідно, мають таке незрозуміле ставлення», — прокоментував він.
Ще один випадок стався на концерті українського співака Монатіка. Тоді Ілля ненавмисне стукав ногами через нервовий тик, отриманий внаслідок контузії. На концерті його сусідка попросила його пересісти подалі, щоб він їй не заважав.
«Напевно, ця людина не має рідних чи знайомих, які воюють. Інакше як зрозуміти таке ставлення до військових на другому році повномасштабної війни?!», — акцентував захисник «Азовсталі».
У ЗСУ розповіли, що зараз відбувається у Кринках Коштують у 10 разів менше: окупанти з «Шторм-Z» скаржаться на дискримінацію, — ISW Сотні випадків: аналітики з’ясували, де окупанти застосовують хімічну зброю проти ЗСУ Зробили гарну цифру: ЗСУ ліквідували сотні російських загарбників
Історія полону Іллі Ільяшенка
21-річний Ілля народився у Маріуполі, здобув освіту у морському ліцеї та під час кар’єри військового доєднався до 23-го загону Морської охорони Державної прикордонної служби України.
У складі згаданого підрозділу він воював з армією РФ з перших днів вторгнення, стримуючи навалу ворога з моря. Згодом разом з побратимами він прорвався на «Азовсталь» і блокував завод, не пускаючи росіян. Саме звідти він потрапив до полону РФ, погодившись здатися за наказом військового керівництва України. У полоні Ілля пробув майже рік: від 19 травня 2022 по 16 лютого 2023-го року. Тоді Україна повернула додому 100 військових і одну цивільну особу. З цієї кількості 94 воїни захищали Маріуполь.