Цифрове гетто — окупанти в Мелітополі планують ввести «новий» рубль для тотального контролю населення

Цифровое гетто - оккупанты в Мелитополе планируют ввести «новый» рубль для тотального контроля населения

Цифровий рубль та єдиний QR-код вводять примусово. фото з відкритих джерел

У Мелітополі загарбники почали вводити рубль замість української гривні ще в травні 2022 року. Тепер вони пішли далі — до 2026 року в Росії заплановано впровадження так званого «цифрового рубля» і «єдиних QR-кодів».

 

Це не перша «проба пера» у Росії. У Мелітополі населення поступово готують до переходу на цифровий горошовий формат. Так, недавно в місті змінили тарифи на проїзд у громадському транспорті: платити готівкою стало дорожче, ніж безготівково. Людей підштовхують відмовлятися від готівки, навіть якщо це незручно або небезпечно.

Тепер планують ввести «єдиний QR-код». Комітет Держдуми вже схвалив дату — 1 вересня 2026 року. Це офіційна точка входу в цифрову пастку.

Важливо

Цифровий рубль не має жодного економічного сенсу — навіть у самій Росії. Його не просять ні бізнес, ні люди. У країні вже є Система швидких платежів, банки і додатки, які працюють краще і швидше. Єдина причина нав'язувати цифровий рубль — контроль.

Цифровий рубль не пов'язаний з міжнародною системою SWIFT, не працює з іншими валютами, не дає відсотків на залишок і вимагає схвалення від «відібраного» банку. Це не нова валюта — це стара невільна модель в новому інтерфейсі. Центробанк зможе відстежувати кожну покупку, блокувати рахунки, встановлювати цілі витрат, а при необхідності — обнуляти баланс.

Для жителів Мелітополя це означає одне: вихід із системи буде неможливий. Цифровий рубль і QR-коди перетворять окуповану територію на цифрове гетто. Під приводом «зручності» людей позбавлять готівки, відріжуть від зовнішнього світу і почнуть стежити за витратами кожної копійки, — вважають експерти.

Умовний переказ від сестри з Одеси — стане підозрілою операцією, допомога волонтерів — приводом для допиту, розплата за проїзд готівкою — приводом для звіту. А якщо людина виявиться «неблагонадійною» — її просто вимкнуть. Цифровий гаманець — це не паперовий: його можна обнулити натисканням однієї кнопки.

Це не теорія: вже зараз на окупованих територіях силовики блокують інтернет, представники ФСБ вриваються в будинки людей, які залишають у соцмережа коментарі в яких не підтримують розв'язану Росією війну. Цифровий рубль дасть цим же структурам ще й контроль над грошима.

І найголовніше — все, що «накопичується» в цих цифрових рублях, зникне після деокупації. Ні Україна, ні світ не визнають ці гроші. Всі «гаманці», всі QR-платежі, всі цифри — юридично нулі.

Джерело

Новости Украины | Последние новости Украины