Діалог заради єдності: громада Житомиру долучилась до вироблення політики реінтеграції та роботи з ветеранами АТО-ООС

ЖМР

17 лютого в Житомирі відбувся круглий стіл в рамках проєкту “DIAL U — діалог заради єдності” за участю місцевої влади. Темами обговорення були реінтеграція тимчасово окупованих територій — чи готова Україна до цього процесу; реінтеграція ветеранів АТО-ООС у громади, та соціальне включення внутрішньо переміщених осіб в життя своїх громад.

За підтримки місцевої влади ГО “Центр розвитку людського капіталу” провела консультації із представниками житомирської громади щодо державних ініціатив щодо реінтеграції тимчасово окупованих територій та соціалізації переселенців та ветеранів бойових дій. Результати зустрічі будуть систематизовані та передані Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністерству у справах ветеранів України для врахування під час розробки державної політики та відповідних законопроєктів. Таким чином представники громадських організацій, військові та ветерани, внутрішньо-переміщені особи, а також органи влади житомирської громади долучилися до формування українського “порядку денного” стосовно вирішення наслідків російської агресії та бойових дій на сході України.

Секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський разом із Володимиром Курпітою, головою ГО “Центр розвитку людського капіталу”, домовились продовжувати цю співпраці та підписали відповідні Меморандуми.

Володимир Курпіта подякував організаторам та учасникам за участь в дискусії.

“Ми започаткували цей процес оскільки віримо, що питання державної ваги мають вирішуватися через діалог на місцевому рівні. Ми раді знайти однодумців та партнерів як серед представників громадянського суспільства, так і в особі органів самоврядування та Житомирського міського голови”, — підкреслив голова ГО “Центр розвитку людського капіталу”.

Захід відвідав Радниквіцепрем’єр-міністр — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Богдан Чумак. Він представив новий законопроект «Про державну політику перехідного періоду» тазазначив: “Необхідність прийняття такого закону обумовлена цілою низкою причин, зокрема, це наявне несистематизоване законодавство, тимчасовий його характер, відсутність державної політики щодо тимчасово окупованих територій та стратегії їх звільнення та реінтеграції”.

Підсумовуючи обговорення, експерт проєкту Євген Радченко зазначив, що інтерес та активне обговорення нових законодавчих ініціатив свідчить про затребуваність чітких стратегій та зрозумілих кроків влади щодо реінтеграції та відновлення територіальної цілісності України.

Довідка:

ГО “Центр розвитку людського капіталу” за підтримки Фонду місцевих ініціатив посольства Канади реалізує проєкт для діагностування настроїв українців стосовно сценаріїв вирішення російсько-українського конфлікту на сході України. Результатом проєкту стануть рекомендації до Національної стратегії реінтеграції окупованих територій та Стратегії Міністерства у справах ветеранів, відповідно до здійсненого аналізу та публічних обговорень.

Джерело: сайт Житомирської міської ради

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины