«Допоможіть знайти друга!»: історія, що вразила Чернігів

У більшості з нас хоча б раз у житті був чотириногий друг. Ну або принаймні точно виникали думки його завести. Якщо прогулятися вулицями Чернігова, розумієш: наші містяни, як і більшість людей у світі, просто обожнюють котів та собак. Саме ці тварини дарують свою любов і відданість жителям міста над Десною найчастіше. З роками домашні улюбленці стають для господарів не просто друзями – вони без перебільшення потрапляють у статус членів родини. А тому їх зникнення – це завжди невимовне горе.

Утрата

Як розповіла Анастасія, власниця Тобіка, доля якого сколихнула Чернігів, ранок 18 серпня, коли й почалася історія зникнення карликового пуделя, не віщував нічого поганого. Більш того, пес зник настільки раптово, що цього одразу ніхто не помітив. Жінка припускає, скоріш за все, Тобік подумав, що господар покликав його за собою та вибіг у ледь відчинені двері навздогін. Але наздогнати, відповідно, не зміг, зайшов надто далеко від дому і не відшукав дорогу назад.

– Я очень надеялась, что его помогут найти другие собачники, – каже Анастасія. – Он очень общительный и всегда подходит к другим домашним собачкам. Если бы он подошел к кому-то, то этот человек бы понял, что собака потерялась, и попытался бы найти ее хозяев.

Упродовж дня Тобіка шукали по всьому району. Власники вірили: він десь недалеко, переляканий і чекає, коли господарі його знайдуть. Але коли пошуки не увінчалися успіхом, почали бити на сполох.

Резонанс

Друковані оголошення на стовпах і деревах з проханням допомогти у пошуках почали ширитися містом уже на другий день, а в соціальних мережах були розповсюджені практично на всіх можливих чернігівських інформаційних платформах. Згодом допомогти зголосилися навіть працівники радіо та чернігівських телеканалів.

Анастасія розповіла, що пошуки не припинялися впродовж усього часу, аж доки… Тобік не з’явився вдома сам. Але про це трошки згодом.

Багатьох, хто прочитав оголошення про зникнення Тобіка, вразила чималенька для Чернігова сума винагороди за повернення домашнього улюбленця родині – аж 25 тис. грн. Анастасія зізналася, вона б і справді заплатила такі гроші. А таку суму вказала саме для того, аби вберегти свого собаку від досить розповсюдженого для високопорідних чотириногих фіналу. Проблема в тому, що нерідко деякі люди, якщо собака дорога, вирішують не шукати його господарів, а залишають собі.

– Именно по этой причине мы назначили сумму вознаграждения такую, чтобы человек, решивший оставить его себе из за того, что дорогая порода, смог при желании купить такую же собаку, и у него бы еще осталось немало денег, – розповіла господиня Тобіка.

Техніка і поліція не допомогли

Тим часом минали дні. Для пошуку друга навіть застосовували квадрокоптер. Щоправда, такий спосіб виявився не надто ефективним. Адже побачити дрібну собаку, яка блукає житловими масивами, з великої висоти практично неможливо.

Розклеювати оголошення та шукати Тобіка по місту допомагало чимало небайдужих людей. По суті єдиними, хто залишився осторонь, були правоохоронці. Так, Анастасія розповіла, що зверталася і до патрульних, і до «Муніципальної варти», як з усними проханнями, так і з офіційними заявами.

– Они ведь патрулируют город в разных районах, постоянно передвигаются. Мы даже не просили их, чтобы они ловили собаку. Просто говорили, чтобы, если увидят его, сообщили нам, где именно это произошло, – розповідає власниця песика.

Але, як то кажуть, дива трапляються. Так, за кілька днів після зникнення Тобіка до квартири його господарів подзвонила сусідка і повідомила, що він нині на сходовій клітині останнього поверху.

Анастасія розповіла: собака був дуже виснажений, дуже хотів їсти і пити. Те, що він після зникнення практично не харчувався, підтвердили й ветеринари.

Утім було й дещо дивне – попри таке тривале перебування на вулиці, у тому числі й під час дощів, Тобік виглядав доглянутим.

– У него очень длинная шерсть, поэтому иногда после обыденных прогулок она спутывается, в ней репейника много. Тем более в дни, когда его не было, погода стояла дожливая. Но он пришел таким, будто все это время провел не на улице, – зізнається Анастасія.

Саме цей загадковий факт і призвів до припущення – Тобік усе ж таки перебував у когось вдома. Але саме такий потужний розголос і привів цю людину до того, аби відпустити песика на вулицю.

Історія Тобіка яскраво демонструє: якщо ваш чотириногий друг загубився, то найкращий спосіб його знайти – це максимально розповсюдити інформацію про зниклу тварину, його ім’я, звички та характерні риси. Чим більше людей знатиме цю інформацію, тим краще.

– Если честно, сейчас, когда Тобик нашелся, мне даже неловко от того, что мы всех подняли на ноги. Но, с другой стороны, он живет у нас уже девять лет, это член нашей семьи и мы очень хотели, чтобы он вернулся к нам и прожил еще как минимум столько же, – резюмує власниця собаки.

Довідка

Речниця Головного управління Нацполіції в області Наталія Слабеняк, розповіла, що пошук зниклих домашніх тварин не входить до компетенції правоохоронних органів. Утім є одне виключення: поліцейські беруться до справи у разі, якщо вашого друга викрали. Адже такі дії – кримінальний злочин.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: