Два десятка пожеж за тиждень. На Кіровоградщині вдвічі збільшилась кількість займань трави та очерету

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Гасіння пожежі у Кропивницькому районі / 3 березня 2023 року. Фото: Пресслужба ДСНС у Кіровоградській області

За перший тиждень березня на території Кіровоградської області виникло 19 пожеж сухої трави та очерету на відкритій території. Про це розповіла речниця служби з надзвичайних ситуацій в регіоні Оксана Мачак. Протягом останнього тижня лютого, за її даними, рятувальників області залучали до гасіння дев’яти пожеж. Під час пожеж ніхто не травмувався і не загинув. Суспільне дізнавалось про відповідальність за навмисний підпал сухостою.

Пожежі першого тижня березня

  • 3-4 березня (доба) – дві пожежі сухої трави та очерету у Кропивницькому районі. Загальна площа займання – понад 1,1 гектара;
  • 4-5 березня – чотири пожежі: 1,1 гектара очерету у селі Верблюжка та 1,3 гектара сухої трави у селі Петрокорбівка Новгородківської громаді Кропивницького району, 1,5 гектара сухої трави біля села Неопалимівка Первозванівської громади Кропивницького району, пів гектара сухої трави у селищі Петрове Олександрійського району;
  • 5-6 березня – десять пожеж сухої рослинності: 600 квадратних метрів сухої трави в обласному центрі, 5,5 гектарів у восьми населених пунктах Кропивницького району, один гектар сухої трави та очерету у Новоукраїнському районі, 200 квадратних метрів сухої трави;
  • 6-7 березня – три пожежі 900 квадратних метрів сухої трави у селі Березівка Долинської громади Кропивницького району, 1,8 гектара у селі Седнівка Устинівської громади Кропивницького району, 80 квадратних метрів сухої трави біля села Звірівка Новоукраїнського району.

Пожежі останнього тижня лютого

  • 21-22 лютого – одна пожежа: 2,1 гектара сухої трави біля села Седнівка Кропивницького району;
  • 23-24 лютого – дві пожежі: 100 квадратних метрів очерету та сухої трави у Кропивницькому, 300 квадратних метрів сміття та сухої трави у Світловодську;
  • 24-25 лютого – шість пожеж сухої рослинності та сміття: дві, загальною площею гектар – у Головківці Олександрійського району,дві, площа однієї з яких – два гектари – в обласному центрі, 100 квадратних метрів – у селищі Олександрійське Олександрійського району, 300 квадратних метрів – у Бобринці Кропивницького району.

"Основними причинами займань є необережне поводження з вогнем, а стерню та пожнивні залишки у більшості випадків спалюють власники або користувачі земельних ділянок. Для ліквідації цих пожеж залучають багато людей, пального, зношується техніка та обладнання", – сказала речниця.

Про відповідальність

3а інформацією Оксани Мачак, відповідно до змін, внесених до Кримінального кодексу України у березні 2022 року, навмисний підпал сухої рослинності можуть розглядати як диверсію (стаття 113 – ред.): "За навмисний підпал передбачене покарання у вигляді ув’язнення від 10 до 15 років з конфіскацією майна".

За спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень для громадян, від 15300 до 21420 гривень для посадових осіб. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, штраф для громадян становить від 6120 до 12240 гривень і 21420-30600 грвень для посадових осіб.

Про шкоду здоров’ю і довкіллю

За інформацією директора обласного департаменту екології В’ячеслава Дубровського, через спалювання трави в атмосферу потрапляють викиди чадного газу, оксиду азоту та деяких канцерогенних сполук, які можуть призводити до онкозахворювань. Крім того, внаслідок спалювання трави гинуть тварини, а родючість ґрунтів відновлюється протягом 5-6 років. В окремих випадках родючість не відновлюється.

Новости Украины | Последние новости Украины