За інформацією: Суспільне Вінниця.
У Шевченківському райсуді Києва триває засідання у справі про хабарництво щодо ексрозвідника Романа Червінського, 18 липня 2024 року. Суспільне Новини/Анна Самара
Запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у справі про хабарництво обрали ексрозвіднику Роману Червінському, якого напередодні випустили під заставу у розмірі 9 млн гривень у справі щодо обстрілу аеродрому “Канатове”. Адвокати заявили, що подаватимуть апеляцію.
Про це з Шевченківського райсуду Києва повідомляють кореспонденти Суспільного.
На Червінського поклали ряд зобовʼязань, а саме — прибувати за викликами слідчого, утриматися від спілкування зі свідком та потерпілим у справі, здати на зберігання паспорти та документи для виїзду за кордон, носити електронний засіб контролю (браслет).
Право покидати помешкання Черніський має тільки в разі повітряної тривоги або для відвідування медзакладу.
Запобіжний діє до 18 вересня 2024 року.
Як передає кореспондент Суспільного, окрім запобіжного, суддя Шевченківського райсуду постановила, аби Київський апеляційний суд скерував цю справу в інший суд. Або слід звернутися з поданням до Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду, аби передати справу в інший апеляційний суд.
П’ятий президент Петро Порошенко, який напередодні вніс заставу за Червінського у іншій справі, також прийшов на сьогоднішнє засідання суду. Він подав заяву, що має на меті взяти Червінського на поруки.
Окрім Порошенка, взяти Червінського на поруки були готові народні депутатки від “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко та Вікторія Сюмар, а також колишній політвʼязень Володимир Балух.
Як передають кореспонденти Суспільного, прокурори просили для Червінського цілодобовий домашній арешт.
"Ризики, які не існували до моменту виходу з-під варти Романа Червінського, вони на цей час існують", — сказав прокурор.
Захист просив обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобовʼязання, а не цілодобового домашнього арешту. Адвокати аргументували це тим, що Червінський має пройти медогляд, крім того, він є діючим військовим.
"І щоразу звертатись за дозволом до прокурора — це нонсенс", — заявила сторона захисту.
За словами Червінського і його адвоката Костянтина Глоби, йдеться про справу 2020 року. При цьому відео щодо імовірного хабарництва, яке виклали в інтернет, було записане незаконно, воно порізане та сфальсифіковане, заявляє строна захисту.
Так, як передає кореспондент Суспільного, Червінський і адвокати підтверджують, що на відео він, але відео порізане, монтоване і викривлений зміст. Червінський нібито просто опинився там під час розмови, приходив по своїх справах і його попросили щось пояснити. А запис, як стверджує захист, зробив провокатор, який спочатку спровокував ці розмови, а потім віддав відео в СБУ. Захист наполягає, що зараз справу підняли через політичне переслідування Червінського.
У кінці грудня 2023 року з джерел Цензор.нет стало відомо, що Роману Червінському повідомили про підозру в спробі заволодіти 100 тис. доларів, видаючи себе за посадовця Державної фіскальної служби.
"Чоловік обіцяв бізнесмену вирішити питання щодо повернення арештованої на Одеській митниці партії цигарок. Свої послуги оцінив у 100 тисяч доларів, а щоб переконати потерпілого у своїх можливостях, видавав себе за впливового посадовця Державної фіскальної служби. Нині за вчинення шахрайських дій йому повідомлено про підозру", — йшлося тоді у повідомленні поліції Києва.
Прізвище Червінського при цьому у повідомленні поліції не називалося, але схожий на нього чоловік фігурував на оприлюдненому поліцією відео.
За перебігом судового засідання стежили журналісти Суспільного Анна Самара і Нікіта Галка.
П'ятий президент України Петро Порошенко зранку 16 липня вніс заставу за ексрозвідника Романа Червінського у справі про обстріл аеродрому "Канатове". Йдеться про понад 9 млн гривень. 15 липня у Кропивницькому апеляційному суді розглянули клопотання захисників розвідника Романа Червінського про зміну запобіжного заходу. Його вирішили випустити під заставу 9 мільйонів 84 тисяч гривень.
Що відомо про справу розвідника Романа Червінського
Колишнього співробітника ГУР Романа Червінського (він один з організаторів операції із затримання російських бойовиків ПВК "Вагнер") у квітні 2023 року СБУ звинуватила у самовільній проваленій операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу аеродрому "Канатове" в Кіровоградській області. За інформацією речника СБУ Артема Дехтяренка, Червінський діяв попри заперечення Служби безпеки проводити цю операцію та без згоди відповідних державних органів. У результаті російські спецслужби отримали дані про розміщення на аеродромі "Канатове" особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. Це дало змогу армії РФ обстріляти летовище. Передбачене покарання — позбавлення волі на термін від восьми до 12 років.
Засідання у справі у Кропивницькому тривають з 12 квітня. До цього майже рік — у Києві.
Роман Червінський справу проти себе називає політичним замовленням. Вважає це помстою через оприлюднення у 2021 році інформації про зраду на рівні Офісу президента й зриву спецоперації щодо російських найманців приватної військової компанії "Вагнер". Звинувачення проти нього вважає сфальсифікованими. Каже – спецоперація була погоджена.