Упродовж трьох років Сумська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» проведе технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (ТО ВБСГ) 5 175 будинків. До кінця цього року заплановано 1 462 будинки в області.
Навіщо?
Це – перш за все, безпека споживачів, адже тепер стан внутрішньобудинкової системи газопостачання будуть контролювати професіонали. Мета – попередити ймовірність витоків газу та забезпечити безаварійну роботу газових мереж.
Як замовити послугу для свого будинку?
Щоб організувати технічне обслуговування (ТО), споживачі мають звернутися до балансоутримувача щодо укладання договору.
Згідно з Постановою НКРЕКП, із 7 грудня 2023 року всі співвласники багатоквартирних будинків, які не мали існуючих договорів або не подали заявку на приєднання до Колективного договору, в особі уповноваженого представника, автоматично приєдналися до Типового договору з Оператором ГРМ. На Сумщині це – Сумська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України».
Як дізнатися, коли в будинку заплановано ТО ВБСГ?
Графіки проведення робіт та орієнтовні кошториси для мешканців багатоквартирних будинків на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання можна знайти на офіційному сайті Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ»: https://sm.grmu.com.ua . Точні суми визначать після проведення перших робіт на об’єкті, згідно з методологією, затвердженою НКРЕКП.
Про заплановане ТО Сумська філія «ГАЗМЕРЕЖІ» повідомляє за десять робочих днів до дати виконання оголошеннями, розміщеними на будинках.
Які роботи передбачає ТО ВБСГ?
- Технічне обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання з перевіркою наявності вільного доступу до газопроводів, стану пофарбування й кріплень газопроводу, наявності футлярів у місцях прокладання через зовнішні та внутрішні конструкції будинку, стану ущільнення міжтрубного простору.
- Технічне обслуговування запірних пристроїв, установлених на газопроводах після першого вимикаючого на газопроводі-вводі та до першого вимикаючого в приміщенні споживача (включно з ним).
- Технічне обслуговування газовикористовуючого обладнання, призначеного виключно для опалення місць загального користування.
- Перевірка на герметичність внутрішньобудинкової системи газопостачання й з’єднань газопроводів та газового обладнання, розміщених за межами приміщень споживачів;
- Усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність.
Як розраховується вартість робіт?
Тариф розраховується на підставі двох документів:
- Методології розрахунку граничних рівнів вартості виконання видів робіт і послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків.
- Граничних вартостей робіт на 2024 рік.
Обидва документи затверджено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Передусім плата залежить від обсягу робіт конкретно для вашого будинку.
Як надходитиме рахунок на оплату?
Оплата нараховуватиметься один раз на 3 або 5 років залежно від термінів експлуатації мереж.
Чому не можна все поставити в одну платіжку, як було раніше?
Дійсно, до 2020 року діяла єдина платіжка. Тариф включав не лише доставку газу та його вартість, а й обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.
Розділення оплат за газ, його доставку та обслуговування мереж – результат адаптації українського законодавства до вимог ЄС.
Таке нововведення потрібне, щоб ринок не був монополізований одним постачальником газу, й споживачі могли вільно обирати, у якої компанії купувати газ, а в кого замовляти послуги з обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.
Про технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків газовики розповіли в сюжеті: