Грибок та пліснява: в одному з ДБСТ Житомира вихованці проживають в небезпечних умовах. ВІДЕО

ДБСТ

Грибок та пліснява: у таких жахливих та, безумовно, небезпечних умовах проживають вихованці дитячого будинку сімейного типу, що розташувався по вулиці Соколова Гора, 13 в місті Житомирі.

«Відео 2019-го року. Керівництво Житомира обіцяло, що ще у травні поточного року вже здійснюватиметься капітальний ремонт у цьому ДБСТ. Скажіть, будь ласка, де він? Ось так у нас відкривають дитячі будинки сімейного типу. Поставили лише пластикові двері!», —розповідає обурена житомирянка Ірина Лук’янчук.

Проблемний будинок сімейного типу. Мати-вихователь скаржиться, що діти проживають, м’яко кажучи, у неналежних умовах. Кажуть, що обіцяного три роки чекають! Щось подібне можна сказати й у цьому випадку. Будинок «цвіте» вже з 2017-го року.

Місцева ж влада в Житомирі від проблеми не відхрещується. Навпаки, в міській раді запевняють, що ремонт ДБСТ, про який йде мова в цьому матеріалі, зроблять у будь-якому випадку, навіть попри усі труднощі, які виникають з приводу цього об’єкту та цього проблемного питання. Зокрема, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин зауважує:

«Будівельники пропонували методики та засоби, завдяки яким вдалося б вивести у будинку грибок. Люди ж хочуть, щоб там повністю все знесли й побудували нове. Ми це дійсно це зробимо і наведемо лад в цьому ДБСТ, не зважаючи на стосунок дорослих, їх непорозуміння тощо. Там же мешкають діти, тому особливо важливо зайнятися саме цим дитячим будинком сімейного типу», — говорить Сергій Сухомлин.

Очільник Житомира нагадує, що конкретно в цей будинок вже вкладено чимало. Зокрема, варто зауважити, що поблизу будівлі зробили дорогу. Також повністю утеплили фасади, перекривали та утеплили дах. Наразі ж там ще лишилися певні внутрішні роботи, оскільки були проблеми з підрядником і довелося доопрацьовувати певні проблемні моменти.

Представники владних структур стверджують, що й надалі розвиватимуть дитячі будинки сімейного типу, навіть не зважаючи на те, що держава дуже скромно фінансує цей напрямок, у порівнянні з потребами.

«За ці кошти, які держава прописала, можна купити будинок десь за 50 тисяч доларів. А для значної кількості дітей, ми розуміємо, що будинок гарної якості ти точно не придбаєш за такі кошти. Тому наразі задача стоїть, щоб одразу побудувати нові, сучасні, теплі, комфортні для життя будинки», — резюмує Житомирський міський голова.

За матеріалами ctv.ua

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины