Гривні могли виглядати інакше: чернігівські ютубери про незатверджений дизайн національної валюти (ВІДЕО)

Власна валюта в Україні з’явилась після грошової реформи ще у 1996 році. До цього ж українці розраховувались славнозвісними «купоно-карбованцями», а через гіперінфляцію були по-суті мільйонерами без можливості придбати дороговартісну продукцію.

Тоді впродовж 15 днів — від 2 до 16 вересня 1996 року — в готівковому обігу одночасно вільно використовувалися як гривні, так і карбованці з поступовим вилученням останніх.

Після 16 вересня 1996 року приймання карбованців в усі види платежів було припинено, і єдиним законним засобом платежу на території України з цього моменту стала гривня. З початку реформи всі видачі готівки з кас банків (у тому числі для виплати заробітної плати, пенсій та інших доходів), безготівкові розрахунки здійснювались тільки у новій національній валюті.

За ці 25 років гривні виглядали дуже різноманітно, але був і такий дизайн, який не вдалося реалізувати. Про нього більш детально розповідають чернігівські хлопці з Youtube-каналу «Про Україну!»:

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: