СУСПІЛЬСТВО
Влітку цього року після народження дитини батькам припинили видавати у пологовому будинку бейбі-бокси. Варто зауважити, що в цих пакунках новоспечені матусі отримували все, що було потрібне для малюка, котрий тільки-но народився. В бейбі-боксі були і одяг, і пелюшки, і підгузники тощо.
Не лише в пологовому будинку можна було отримати раніше ці безкоштовні пакунки, а й в управлінні соціального захисту. Наприкінці липня 2020 року державну програму, яка стосувалася видачі батькам «бейбі-боксів», заморозили. Як запевняють представники владних структур, це замороження програми буде тимчасовим. Натомість для батьків та їх новонароджених пропонують альтернативу — гроші замість безкоштовних «пакунків малюка».
Житомирянам теж буде корисно та важливо дізнатися основну інформацію з приводу цієї теми, ми вважаємо!
Все прописано у постанові Кабміну №744 від 29 липня поточного року.
У ній зазначається, що цей пілотний проєкт поки триватиме з 1 вересня цього року і до 31 грудня 2021-го і має назву «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Участь у цьому пілотному проєкті бере й відомий багатьом комерційний «ПриватБанк», що є акціонерним товариством. Про це зазначається у першому пункті постанови уряду.
Відомо, що розмір грошової компенсації (ред. це буде одноразова виплата) становитиме стільки ж, скільки сумарно коштувало все, що було в «бейбі-боксі» — 5000 гривень.
Коли не виплачуватиметься грошова компенсація?
У разі:
- коли від немовляти відмовилися;
- коли мати, наприклад, відбуває покарання у місцях позбавлення волі, а новонароджену дитину забрали будинок дитини, котрий функціонує при тій установі, де жінка відбуває покарання;
- коли дитинка померла в пологовому будинку
- коли вже отримали одноразову натуральну допомогу у вигляді «бейбі-бокса».
За кожну народжену дитинку, пілотним проєктом передбачається купівля за отриману компенсацію: дитячого посуду, іграшок, харчування, одягу та взуття, засобів догляду за немовлятами (ред. як-от підгузки, чи серветки, наприклад), а також текстилю для немовлят (ковдри, рушники тощо).
Породіллі ж за отримані гроші зможуть отримати за виплачені кошти прокладки післяпологові та для лактації.
Аби отримати грошову компенсацію, варто подати (надіслати) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення наступні документи:
- заяву за формою згідно з додатком у паперовій або електронній формі із зазначенням реквізитів спеціального рахунка;
- документи (відомості) у паперовій або електронній формі, зазначені у пунктах 8 і 9 цих Порядку та умов. З повним переліком документів пропонуємо ознайомитися за цим посиланням у пунктах 8 і 9.
А тепер з приводу підприємців, які хочуть, аби в їх магазинах могли скуповуватися молоді матусі в межах програми. Житомирським бізнесменам теж буде цікаво знати, як долучитися до пілотного проєкту.
Отож, взяти участь у вищезгаданому проєкті можуть заклади, які займають продажем споживчих товарів громадянам для їх особистого користування та споживання, котрі приєдналися до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту, підписали додаткову угоду з міністерством соціальної політики, про приєднання до публічного договору, оприлюдненого на офіційному сайті Мінсоцполітики, а також внесені до реєстру учасників проєкту.
Варто зауважити, що в закладі торгівлі повинні бути платіжні термінали, де люди зможуть розраховуватися карткою. І купувати в цих, наприклад, магазинах, будуть купувати батьки новонародженого виключно товари, котрі ми вказали вище (ред. у постанові ж це пункт №4) .
Також заклад торгівлі має надіслати (подати) на адресу Мінсоцполітики підписану додаткову угоду (у двох примірниках) про приєднання до публічного договору разом із документами, котрі зазначені постанові.
Детальніше пропонуємо ознайомитися підприємцям з корисною інфографікою, оприлюдненою на порталі Міністерства соціальної політики. Подробиці тут.
Окремо додаємо й посилання на постанову пілотного проєкту:
Детальніша інформація на порталі Мінсоцполітики та в постанові №744.