Губернатор побував на Кременчуцькому нафтопереробному заводі

Сьогодні на НПЗ побував губернатор Полтавщини Олег Синєгубов. Відкривав «оновлений» завод з першою в Україні установкою ізомеризації.

Ця установка дозволить виробляти високооктановий бензин без дорогої імпортної добавки, а це забезпечить стабільну роботу двигуна та зменшить витрати палива.

«Протягом років НПЗ залишається найбільшим заводом нафтогазової галузі України, де працює майже 3 тисячі людей. Бажаю підприємству розвитку і процвітання», — написав він у Телеграмі.

Для довідки

Ізомеризація бензинових фракцій — це процес з’єднання лінійних вуглеводнів в з’єднання з розгалуженим ланцюгом, які мають більш високе октанове число.

Говорячи простою мовою хіміків-технологів, процес ізомеризації бензину передбачає передбачає перетворення низькооктанових фракцій нафти з використанням каталізаторів в високооктановий комерційний бензин. Зазвичай супроводжує процеси переробки нафтових продуктів (піроліз, крекінг).

Ізомеризація призводить до отримання з’єднання з іншим розташуванням атомів або груп, але при цьому не відбувається зміна складу і молекулярної маси сполуки. Вона дозволяє зменшити змісту ароматичних вуглеводнів при збереженні високого октанового числа.

Установка ізомеризації дозволяє витягувати зі складу бензинів низькооктанові легкі фракції, виробляючи ізомеризат, який, в свою чергу, дозволяє збільшити вихід автомобільних бензинів з нафти, що переробляється з підвищеним октановим числом, з одночасним зменшенням вмісту ароматичних вуглеводнів, бензолу і олефінів.

Технологічний процес ізомеризації передбачає використання каталізатора з певними каталитическими, фізико-хімічними та стійкими до дії каталітичних отрут характеристиками.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: