Як допомогти дитині припинити використовувати смочок, якщо вона з ним нерозлийвода? Поради надала лікар Центру сімейної мендицини №1 Краматорська Тетяна Ткач. «Деяким дітям подобається використовувати смочок (у простонароді «пустушку»), як частину процесу самозаспокоєння. Багато малюків втрачають інтерес до них у віці від 2 до 4 років. Деякі діти вдаються до «пустушок», тому що їм нудно. Займіть малюків рукоділлям, іграшками тощо. Використовуйте альтернативні методи заспокоєння. Спробуйте розповісти історію про те, куди «йде смочок». Наприклад, до іншої дитини або до чарівної казкової країни. Влаштуйте прощальну вечірку. Дозвольте дитині вибрати особливу іграшку, яка буде її предметом для заспокоєння замість «пустушки». Якщо ваша дитина вередує або скиглить без цього предмета, зберігайте свою позицію. Попередьте нянь, бабусь і дідусів, що смочок більше не потрібний.
Не починайте процес відлучення, коли малюк почувається погано, сім’я переїжджає, дитина вперше йде до садочка чи у вашій родині нещодавно з’явився ще один малюк.
Зазначимо, що надто тривале використання «пустушок» може вплинути на розвиток зубів вашої дитини. Тому подбайте про здоров’я малюка вже зараз, а при появі перших ознак захворювання мерщій звертайтесь до педіатра нашого Центру». Контакти call-центру: 050-357-07-05 095-274-18-02 42-00-98 050-458-33-75 (амбулаторія в м. Київ)