Як у Житомирі всередині вересня каштан квітне

ЕКОЛОГІЯ

Так-так! Про таку аномалію повідомляють користувачі в соціальних мережах.

Це не перший рік, коли в Житомирській області загалом та Житомирі зокрема фіксують подібну дивину.

Восени ж, як відомо, каштани взагалі-то не повинні квітнути. Але натомість бачимо таку аномалію.

У мережі Фейсбук житомирська журналістка Ірина Чириця поділилася світлиною, на якій видно, що дерево насправді цвіте. Як розповідає Ірина, вона чи не щодня проходить біля цього деерва. Навесні, за її словами, каштан всох. У нього, очевидно, був період спокою, чи ж то затишшя, так би мовити, оскільки вже через певний проміжок часу на бокових гілках дерева почали з’являтися зелені пагінці.

Весна, як відмітила авторка фото, до каштану прийшла восени. Як би це парадоксально не звучало, втім так воно і є.

«Мабуть, дерево таки вимріяло свій теплий травень», — говорить Ірина в описі до своєї світлини.

У коментарях користувачі відзначають, що подібне явище трапляється в посуху і для самого дерева це не є добре, що воно розквітнуло у вересні.

Великої шкоди деревам завдає каштанова міль, від якої каштани дуже страждають. У коментарях під публікацією з квітучим деревом, користувачі розповідають, що коли каштанова міль об’їдає листя дерева, то воно на певний час входить у стан спокою. Але потім від тепла каштани можуть пробуджуватися, адже «плутають» пору року та намагаються плодоносити. А це для них погано.

Взагалі в Житомирі розробили препарат, призначений для лікування каштанів від молі. Але про апробацію препарату поки невідомо нічого конкретного для широкого загалу. Розробили ліки, зауважимо в житомирському університеті, котрий нині називається Поліський національний університет (ред. в недалекому минулому — Житомирський національний агроекологічний університет).

Маємо надію, що ліки все ж активно застосовуватимуть, аби рятувати каштани, які прикрашають Житомир. Не хочеться, щоб дерева страждали від таких осінніх пробуджень та розквіту, якщо воно йому не на користь. Хоч як би не хотілося комусь восени помилуватися, як квітнуть каштани, варто пам’ятати, що це аномалія, яка зовсім не несе користі дереву.

Фото: Ірина Чириця

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины