Який вигляд має те, що лишилося від колишного монастиря шаріток у Житомирі. ФОТО

ІСТОРІЯ

У соціальних мережах ми натрапили на фото цікавого куточку в місті Житомир.

Мов піде про колишній монастир сестер шаріток у Житомирі, де нині, варто зазначити, розташувався військовий шпиталь.

Додамо, що центральна будівля на фото свого часу слугувала покійницькою церквою.

Читайте також: «Медики 12 годин у скафандрі, сон на підлозі», — житомирянка про жахливі реалії лікування COVID-19

Окрім світлин, розповімо ще трішки загальної інформації про це місце. Між іншим, на території колишнього монастиря сестер шаріток нині є садок. Посадили його у повоєнні роки в тому місці, де колись ховали солдат, що померли в госпіталі. З цим також пов’язана одна історія. Річ в тім, що свого часу, прокладаючи комунікації, на цьому місці розкопали солдатські могили. Далі було рішення висадити на колишньому місці поховання солдат садок. Старі ж приміщення госпіталю — це колишні келії монастиря.

Читайте також: У Житомирі до кінця року планують встановити три нових світлофори. ВІДЕО

У коментарях під дописом із цими фото у Фейсбук, люди розповідають, що келії колишнього монастиря ще доволі міцні. Їх перетворили в палати для хворих пацієнтів. Ще й навіть, за словами знавців, всі пічки на території теж ще справні. Територія гарна, простора, з широкими алеями, як розповідають самі містяни.

Читайте також: Явка 98% в одному з сіл Житомирської області: голосували за родича?

Окрім того, житомиряни зазначають, що на території теперішнього госпіталю можна зустріти й руденьких білочок. Але, на відміну від тих рудих кумедних красунь, що в нашому гідропарку, ці білки дещо дикі. Їх, відповідно, ніхто з людей й не годує. Люди, котрі живуть поблизу, розповідають, що білочки часом прибігають у їхній двір. Але, знову ж таки, до рук не йдуть, бояться.

Читайте також: У Житомирі на проспекті Миру руйнується житловий будинок. ВІДЕО

На світлинах, додамо, зображена й колишня гарнізонна церква, яку побудували на початку минулого століття. Отож, їй вже більше 100 років!

Читайте також: На Житомирщині розшукали 89-річну бабусю, яка понад дві доби знаходилась у полі

Насамкінець згадаємо й той цікавий факт. Згадаємо й те, що одним з піхотних полків командував Антон Денікін (ред. як розповідає «ВікіпедіЯ» — російський військовий діяч, генерал-лейтенант, учасник російсько-японської та Першої світової війн, один із лідерів Білого руху, українофоб, здійснював репресії проти мирного населення. Емігрант, автор мемуарів і військовий документаліст.). Отож, пропонуємо поглянути на те, що лишилося від монастиря, а також територію поблизу.

Фото: Olga Borodina

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины