Днями в Житомирській ОДА пройшло засідання за “круглим столом” за участі Заступника Міністра освіти і науки України Ігоря Гарбарука, заступниці голови Житомирської ОДА Віри Рогової, начальника Управління державної служби якості освіти у Житомирській області Олексія Редька та директора КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради Ігоря Смагіна.
Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОДА.
Напередодні нового навчального року Заступник Міністра обговорив із керівниками закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти Житомирщини ряд важливих питань, серед яких:
- про особливості початку 2020/2021 навчального року;
- про систему професійної освіти області;
- роль галузевих навчально-практичних центрів у підготовці кваліфікованих робітників;
- про регіональне замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів в області.
Ігор Гарбарук зазначив, що МОН розроблено рекомендації щодо старту 2020-2021 навчального року.
Відповідно до рекомендацій МОЗ і ВООЗ, під час освітнього процесу в закладах необхідно дотримуватись принципів соціального дистанціювання і правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту та уникати масових скупчень.
До початку навчального року засновникам закладів рекомендовано забезпечити школи дезінфікуючими та миючими засобами, засобами індивідуального захисту. Директори закладів мають обладнати у школах місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок, а також створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.
Для мінімізації пересування учнів у приміщеннях закладу МОН рекомендує закріпити за класами окремі навчальні кабінети. Під час уроків учителям варто обирати види діяльності, які мінімізують безпосередній фізичний контакт між учнями, зокрема зменшуючи кількість комунікаційних вправ, як-то проведення ранкового кола.
МОН рекомендує закладам запровадити гнучку структуру навчального року – передбачити можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації.
Крім того, на початку нового навчального року слід з’ясувати рівень опанування навчального матеріалу, який учні вивчали дистанційно наприкінці навчального року 2019/2020, і визначити необхідність повторно вивчати цей матеріал. Спілкування педагогів із батьками слід здійснювати переважно дистанційно за допомогою доступних засобів зв’язку.
Детальніше ознайомитися з рекомендаціями МОН можна ТУТ.
Нагадаємо, що Заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук перебуває сьогодні з робочою поїздкою у Житомирській області. У рамках поїздки Заступник Міністра долучився до нагородження обдарованої молоді Житомирщини.