Інформаційна допомога українцям, що перебувають у Польщі від платформи «Спільно»

Військова агресія «ерефії», що розпочалася 24 лютого минулого року, спричинила багатомільярдні збитки для української економіки та призвела до загибелі тисяч мирних українців. Через воєнні дії мільйони українців в пошуках кращої долі були вимушені покинути рідні оселі та стали біженцями – за офіційними даними в Україні внутрішньо переміщеними особами є 4,7 млн. осіб, 7,7 млн. громадян України виїхали за межі нашої держави та отримали прихисток і допомогу в європейських країнах. Найбільшу кількість біженців з України прихистила наш найближчий західний сусід – Польща, де оселилося за приблизними даними майже 1,5 млн. українців. Після перетину українсько-польського кордону українці можуть розраховувати на отримання тимчасового захисту, що надається відповідно до статусу біженця.

Допомога для українських біженців у Польщі

Відповідно до різних соціологічних опитувань 55% біженців з України однозначно планують повертатися повернутися в Україну, 38% хочуть залишитися на постійне проживання в Польщі, 7% планують переселитися з Польщі до інших європейських країн та Північної Америки. Для біженців з України, які внаслідок воєнних дій були вимушені емігрувати та тимчасово перебувають на території Польщі, на сайті https://spilnoinpl.org/ інформаційної платформи «Спільно» розміщена покрокова інструкція, яка допоможе адаптуватися українським родинам, що мають дітей на чужині.

Інформаційну платформу «Спільно» створено завдяки підтримці міжнародного фонду ЮНІСЕФ. На сторінках сайту spilnoinpl.org кожен бажаючий зможе знайти непрості відповіді на те, як:

  • отримати медичну та психосоціальну допомогу і підтримку в Польщі у випадку надзвичайних ситуацій, стресових ситуацій у підлітків чи покрокової інструкції щодо вакцинації дорослих і дітей. Особливості отримання медичних послуг, в тому числі у україномовних лікарів, що проживають і працюють у Польщі – в розділі «Здоров’я» інформаційної платформи;
  • організоване навчання для українських дітей у Польщі та як українським випускникам поступити на навчання до польських вищих навчальних закладів – відповіді в розділі «Освіта»;
  • отримати державну грошову допомогу на проживання в Польщі та отримати Картку Поляка за спрощеною процедурою – актуальні інформаційні статті в розділі «Допомога».

Правова допомога для українців, що виїжджають за кордон

Рятуючись від війни в Україні українці можуть безперешкодно перебувати в країнах Європейського Союзу впродовж 90 днів, для отримання прихистку, матеріальної та грошової допомоги біженцям необхідно зареєструватися в країні перебування та отримати відповідний статус біженця (всі відповіді щодо поводження українців, які перетнули українсько-польський кордон на сторінках розділу «Правові питання» сайту spilnoinpl.org/).

Окрім тематичних інформаційних статей, що сприятимуть успішній адаптації українських сімей, які у статусі біженців перебувають у Польщі на сайті платформи «Спільно» розміщено інтерактивну карту щодо розміщення центрів та хабів, де біженці можуть отримати вкрай потрібну допомогу.

Новости Украины | Последние новости Украины