Історія міста в картинах: у бібліотеці презентують виставку «Закоханий погляд на Житомир»

КУЛЬТУРА

До «Дня житомирян», який цьогоріч проходитиме 5 вересня, в міській бібліотеці імені Василя Земляка презентують виставку «Закоханий погляд на Житомир».

В експозиції – 7 картин із зображенням Житомира. Авторки виставки, художниці Ольга Швець та Олена Славова, розповідають, що роботи присвячені рідному місту і його жителям, предає suspilne.media.

Ольга Швець каже, що любить пастельні кольори, тож, її картини, в основному, мають відтінок романтики:

«Тут є робота, присвячена виду з Подільської церкви (Свято-Успенський Архієрейський собор – ред.). Називається вона «Велосипед». Я люблю малювати картини у стилі капріччо (примхливі зразки архітектури, фантазійні форми якої не укладаються в жодну стилістичну систему – ред.). Я зображую на картинках архітектуру і дофантазовую її оточення і що саме у цих будівлях могло відбуватися. Є такі місця, які не залишають без уваги, наприклад будинок Трибеля. Я зобразила його у своїй роботі але не в теперішньому його вигляді, а в тому, в якому він був у ХІХ столітті. Ця робота, наче екскурс в історію».

А Олена Славова розповіла, що в їх з Ольгою Швець роботах є ще і елемент містики:

«На одній з моїх картин зображений дворик – як іти на Якіра. Багато хто не знає його. Але коли ми написали цю роботу і запитали у краєзнавців, що там було раніше, то вони сказали, що там колись був центр Житомира. І ми зрозуміли, чого нас так тягне туди – нас притягують ті місця Житомира, де колись щось відбувалося».

Олена Славова каже, що хочеться дивитися не просто, де яка вулиця, а малювати історію міста:

«Завжди треба підсилювати свої роботи. Ми не фотографи і не можемо все копіювати. Наше завдання – створити та передати ауру натхнення, яке дає Житомир».

Автор: Володимир Шолдрук

Камера: Віктор Підвисоцький

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: