Як зберігати ром: корисні поради

Кілька століть тому ром був одним із видів неякісного дешевого міцного алкоголю, але з розвитком науково-технічного процесу та вдосконаленням процедури виробництва він увійшов до категорії елітних спиртних напоїв. Сьогодні багато людей купують або отримують у подарунок якісний дорогий ром, а потім зберігають пляшку для особливого випадку. Але не всі знають, як правильно зберігати цей спиртний напій, щоб він протягом десятиліть залишався якісним та смачним. Саме про це наша стаття.

Як правильно зберігати запечатану пляшку рому

Ром середньої цінової категорії може зберігатися близько 5 років. Якщо ж йдеться про дорогий темний напій без штучних барвників та ароматизаторів, його термін зберігання обчислюється кількома десятиліттями, і з роками алкоголь лише покращуватиметься. Але для цього необхідно дотримуватися певних правил:

  1. Місце, де знаходиться пляшка, має бути ізольовано від сонячних променів, оскільки ультрафіолет вкрай негативно впливає на напій.
  2. Температура повітря має бути не вище +15°С, але й не нижче +5°С. Тому постійно тримати ром у холодильнику не рекомендується — охолоджувати напій можна лише перед подачею на стіл. До речі, ставити пляшку в дверцята холодильника не варто, бо за її регулярного відкриття та закриття напій зазнаватиме вібрацій та перепадів температури. Це зіпсує його смак.
  3. Ідеальний варіант — помістити пляшку у льох. Альтернативи: комора, мінібар, шафа для зберігання спиртних напоїв, де можна підтримувати температуру до +15°С за допомогою спеціальних охолоджувальних елементів.
  4. Щоб ром зберігався якомога довше, деякі експерти радять додатково залити шийку пляшки сургучем або обмотати термозбіжною плівкою.

Скільки можна зберігати відкритий ром

Під час відкриття пляшки напій вступає в контакт із киснем, що змінює смак рому та окислює його. Але якісний продукт можна зберігати після відкриття близько року. В цьому разі не варто використовувати заводську пробку, тому що вона вже деформована і максимально щільно не закриватиме пляшку. Оптимальний варіант — перелити алкоголь у невеликий глечик із щільною пробкою. Це дозволить дещо сповільнити темп окиснення.

Як зрозуміти, що ром зіпсувався

Є кілька основних ознак:

  • смак і запах рому помітно менш виражені;
  • виник сторонній присмак;
  • напій розшарувався або в ньому з’явився осад у вигляді пластівців — найчастіше це відбувається з недорогими напоями.

Якщо ви виявили щось подібне, не рекомендується вживати такий напій — це може негативно вплинути на ваше самопочуття. Але за покупки якісного рому такі проблеми є малоймовірними.

Новости Украины | Последние новости Украины