Житомир майже на 100% готовий до зими. ВІДЕО

У підготовці до зими Житомир вже закупив 1,5 тисячі тонн солі.

З бюджету Житомира на це витратили майже 2,5 мільйони гривень, передає ctv.ua.

«Наразі постачальником доставлено вже 1000 тонн солі. Тобто, третина обєму солі вже в наявності на базі. До зими, зауважу, ми фактично повністю готові, що стосується солі та піщано-сольової суміші. Для порівняння, в минулому році в нас було 700 тонн солі. Як бачимо, цьогоріч це вдвічі більша кількість, аніж у 2019-му ми витратили на зимове утримання», — розповідає Костянтин Підпокровний, начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради.

Житомир майже на 100% готовий до зими. Сіль закупили, а 10 тонн піску залишилось ще з минулого року. Втім, комунальники намагатимуться обійтись лише сольовими запасами, аби не забруднювати вулиці та не забивати каналізацію. Варто зазначити, що у 2020 році поки не планують закуповувати пісок, оскільки й тих запасів, які є, нині більше, ніж вдосталь. На цьому акцентують і в транспортному управлінні міської ради.

«Щодо опадів, то минулорічна зима була доволі легкою. Це також посприяло тому, що в нас ще є хороший запас піщано-сольової суміші в розмірі майже 10 тисяч тонн. З урахуванням того, що минулого зимового періоду ми всього витратили 2 тисячі тонн, то, як бачимо, десять тонн піщано-сольової суміші, які в нас вже, — їх має вистачити на всю поточну зиму!», — переконує Костянтин Підпокровний.

Транспортники запевняють, що готові до будь-яких сценаріїв погоди взимку. Втім, якщо зима не буде дуже холодною, то вулиці посипатимуть лише сіллю. Цього має бути достатньо.

Очільник транспортного управління міськради зауважив: «Можливий варіант, якщо зима буде достатньо теплою, то ми будемо посипати вулиці Житомира лише сіллю, чи соляними розчинами. Це, до того ж, дозволить не залишати на дорогах міста численні так званих «зметів» та піску після зимового утримання. Бо інакше ми весну тільки те й будемо робити, що підбирати на узбіччях так званий «змет», а також пісок, яким взимку посипалися шляхи в Житомирі».

Серед плюсів чистої солі – вона не забиває каналізаційні зливи, а, отже, не стає причиною підтоплень. Мінусом солі є її ціна.

Це підтверджують й транспортники: «Якщо ми порівнюємо пісок та сіль, то змішуючи, приміром, 20% солі та 20% піску, впевнено можу сказати, що пісок в десятки разів дешевший за сіль. Це ще й дозволяє економити. Тому в останні роки ми використовуємо на дорогах міста піщано-сольові суміші. А минулого року, здебільшого, ми почали використовувати лише чисту сіль. Більша частина того, чим ми посипали – сіль. І, за нашими підрахунками, десь 1,5 тисячі тон солі нам буде достатньо, аби пройти легку зиму».

Журналіст: Наталія Павленко

Камера: Микола Сорока

Джерело: ctv.ua

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины