Житомирянин Олег Земнухов шиє взуття із конопляного полотна. Сировину теж виготовляє сам. За старовинними технологіями.
Таким ремеслом чоловік займається 18 років, розповідає suspilne.media.
Олег Земнухов розповів, що перший свій виріб виготовив зі старого конопляного рушника. Це були жіночі мокасини.
«Я постійно для виготовлення взуття використовую домоткане конопляне полотно. Старовинне, ще зі старих запасів. Те полотно, яке робили наші бабусі, прабабусі. Це повністю натуральний продукт. Органічний», — розказав Суспільному Олег Земнухов.
За його словами, сучасні технології виготовлення взуття із тканин дещо інші. Відбувається процес котонізації, коли волокно вичісується до мінімального розміру. 4-5-ти сантиметрів. Тож, пряжа, яка з нього виходить, не має міцності.
«Коли я відчув і зрозумів властивість справжнього полотна, такого бабусиного, домотканого, я почав вивчати глибше старовинні технології. На ярмарках спілкувався із майстринями, які на цьому процесі знаються. Придбав собі прядку та верстат», — сказав Олег Земнухов».
Завдяки придбаному обладнанню полотно чоловік виготовляє сам зі стеблин коноплі.
Олег Земнухов: «Ось це стеблина справжньої технічної коноплі. Самі коноплі – це доволі висока рослина. 2-3 метри заввишки. Спочатку стеблину я вимочую у діжці з водою. Потім вичісую і пряду на прядці. Її використовували ще у минулому сторіччі».
За словами Олега Земнухова, взуття із конопляного полотна можна носити від 2-х до 8-ми років.
«Конопляне взуття має антисептичні властивості. Для ноги воно корисне, бо створює температурний баланс. Коноплі гармонійні і для тіла людини. Полотно не подразнює шкіру, і ноги не втомлюються. Особисто моя родина і влітку, і взимку постійно носить взуття та одяг із конопель».
Авторка Антоніна Тугас
Камера Олександр Данилюк